Cafe 80's
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

2 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Pet Sep 29, 2023 5:09 pm

GORI JUTJUB KANAL UJEDINJENIH NACIJA Vučiću u komentarima pišu obični ljudi iz raznih delova sveta - "ovaj čovek je obrisao pod sa svakim zapadnim liderom koji je govorio pre njega"

Govor predsednika Srbije Aleksandra Vučića na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u Njujorku ne prestaje da oduševljava narod širom sveta.

Govor predsednika Srbije objavljen je na zvaničnom kanalu Ujedinjenih nacija na Jutjubu, a u komentarima ispod snimka nižu se reči podrške, ali i oduševljenja iz celog sveta upućene predsedniku Vučiću.

Dovoljno je pogledati samo par komentara objavljenih ispod snimka da biste imali predstavu koliko je zaista Vučić svojim britkim rečima oduševio ljude širom sveta.

Evo kako glase samo neki od mnogobrojnih komentara:

- Srbija i srpski narod imaju prave vrednosti. Živela Srbija, pozdrav iz Izraela

- Ovaj čovek je obrisao pod sa svakim zapadnim liderom koji je govorio pre njega. „Dajem sebi isto pravo kao što su ga one velike sile sebi dale“ bilo je čisto zlato.

- Nadam se da će srpski narod prevazići sve izazove, a mi Kinezi stati uz Srbe!

- Pozdrav iz Rumunije braćo pravoslavci.

- Veliki srpski predsednik pozdrav iz Poljske.

- Podržavam iz Rumunije, Bravo Vučiću.

Ranije je premijerka Ana Brnabić izjavila da je predsednik Srbije Aleksandar Vučića u govoru na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija na najbolji način predstavio poziciju Srbije, a na kritike iz opozicije poručila da je važno da Vučić nije ponovio nijednu grešku opozicije koja je vladala od 2000. do 2012 godine.

Ona je istakla da je ogromna većina građana bila ponosna na govor predsednika ističući da je taj govor bio iskren, hrabar, precizan i ne samo da je na najbolji način predstavio poziciju Srbije već je ukazao i na dalekosežne posledice koje mogu nastati zbog kršenja međunarodnog prava, Povelje i principa UN.

Podestimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na 78. zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.

Ceo govor predsednika Srbije, o kojem i dalje priča ceo svet, možete pročitati ovde.

https://www.alo.rs/vesti/politika/812051/vucicev-govor-ne-prestaje-da-odusevljava-ljude-sirom-planete/vest?fbclid=IwAR0PlWIZ9WykxFobpgI-BggRDnYxLkIXwBkjJObLBUIQuAGqJ5QrwsGy2Us&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=gori-jutjub-kanal-ujedinjenih-nacija-vucicu-u-komentarima-pisu-obicni-ljudi-iz-raznih-delova-sveta-ovaj-covek-je-obrisao-pod-sa-svakim-zapadnim-liderom-koji-je-govorio-pre-njega&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1379938

Šta drugo mogu da kažem osim BRAVO! cheers
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Pet Sep 29, 2023 6:20 pm

Vučić o ubistvima Srba na KiM: "Imamo dokaze, i gonićemo hladnokrvne ubice"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti.

IZVOR: B92 PETAK, 29.09.2023. | 16:24 -> 17:57

Vučić je naveo da je sa američkim državnim sekretarom Entoni Blinkenom imao dug razgovor o Kosovu.

"Saglasili smo se oko toga da je potrevna deeskalacija i značajno veća uloga KFOR-a, i Srbija će to uvek podržati. Negirao sam neistine o najvećem stepenu borbene gotovosti naših snaga", rekao je Vučić razgovoru sa Blinkenom.

Vučić je naveo da se nisu saglasili oko prirode onoga što se dogodilo na KiM, posebno sa onim vezanim za kosovski suverenitet.

"Ne interesuje me šta bilo ko na svetu misli o tome. Mi imamo dokaze da je najmanje jedno, a moguće dva lica bukvalno hladnokrvo likvidirani, kada nisu bili likvidirani u borbi, nego samo ranjeni, bili su u životi i predali se, a onda su sa male udaljenosti likvidirani. Nisam želeo da se saglasim da je to bila bilo kakva perfektna profesionalno urađena akcija", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije je naveo da je Blinkenu postavio pitanje zašto je EULEKS bio odbijen da bude u akciji na severu KiM. Vučić je rekao da je američki sekretar govorio i o mogućim merama protiv Srbije "ukoliko se ne budemo ponašali na odgovarajući način".

"Vi ste velika zemlja, super sila, vaše je da činite šta mislite da morate, ja sam potpuno protiv toga i mislim da je to vrlo loše, ali postoje stvari kojih mi moramo da se držimo, a to je pre svega istina", rekao je Vučić.

"Naša država ima dokaze, gonićemo hladnokrvne ubice, imamo izjave i fotografije koje to potvrđuju", rekao je Vučić.

Vučić je komentarisao i navode hrvatskih medija "da su mu svi okrenuli leđa".

"Što se Hrvata tiče... Da li vas čudi što toga ima i u našoj zemlji. Koliko ima njih u našoj zemlji koji navijaju za Kurtija? U našoj zemlji imate koliko Rašića, Radomirovića, imali ste kod Palevića njih koliko hoćete. Kakva je razlika? Kojima je on objašnjavao da je pacifista i mirotvorac. Hoćete mene da naterate da o tome govoriom da bi se nekome umilostivio, dodvorio? Ne pada mi napamet. Tako da ja to očekujem", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o raspisivanju izbora.

"Rekli smo da hoćemo da ispunimo zahteve opoziciji za izbore, to je važna demokratska tekovina, ali hoćemo i da imamo čist mandat u budućnosti i da budemo suverena zemlja. Opozicija je tražila izbore, dobili su izbore u Beogradu i na nivou Srbije. Neka se spremaju, ostalo im je još 79 dana do izbora", poručio je Vučić.

Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas se sastao sa Viktorom Orbanom i ličnim izaslanikom predsednika UAE, princom Kaledom bin Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom.

Vučić je obišao Kulu Beograd sa princem prestolonaslednikom Abu Dabija šeikom Kaledom bin Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom i predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=29&nav_category=11&nav_id=2406669
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Pet Sep 29, 2023 6:21 pm

Vučić o Milanu Radoičiću: "Ako je neko mislio da će da beži i da se krije - neće"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je, komentarišući pismo Milana Radoičića, da nije stigao da ga pročita u celosti.

IZVOR: B92 PETAK, 29.09.2023. | 17:50

"Moraće da se odazove, siguran sam da nadležni organi imaju šta da ga pitaju. Ako je neko mislio da će on da se beži, i da se krije - neće. On i momci koji su to radili se time ponose, oni na to gledaju drugačije. A možda uopšte nije učestvovao u tom delu, to nije pitanje za nas, nego za tužioca", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara.

Podsetimo, Radoičić je rekao da je organizovao oružani sukob kod sela Banjska na KiM, a danas je podneo ostavku na funkciju potpredsednika Srpske liste.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=29&nav_category=640&nav_id=2406672
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Pet Sep 29, 2023 7:08 pm

"Opozicija je tražila izbore, neka se spremaju, ostalo im je još 79 dana"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je danas o raspisivanju izbora.

IZVOR: B92 PETAK, 29.09.2023. | 18:08

"Rekli smo da hoćemo da ispunimo zahteve opoziciji za izbore, to je važna demokratska tekovina, ali hoćemo i da imamo čist mandat u budućnosti i da budemo suverena zemlja. Opozicija je tražila izbore, dobili su izbore u Beogradu i na nivou Srbije. Neka se spremaju, ostalo im je još 79 dana do izbora", poručio je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=29&nav_category=11&nav_id=2406679

Tražili ste i dobili ste. Kao što sam ja to već rekao sa ovakvom opozicijom nije problem raspisati izbore pošto se ishod unapred zna.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Sub Sep 30, 2023 10:28 pm

Mediji: Opozicija na zajedničkom zadatku – krivicu za Banjsku svaliti na Vučića

NATO opozicija i lažne patriote ujedinjene su u jednom cilju da krivicu za Banjsku svale na Vučića, uklonie ga sa vlasti i promene politiku Srbije prema KiM.

IZVOR: NOVOSTI SUBOTA, 30.09.2023. | 19:07 -> 19:23

Sve ovo usledilo je nakon tragičnih dešavanja kod manastira Banjska, u kojoj su u okršaju sa takozvanom kosovskom policijom ubijena tri Srbina, pišu Novosti.

U prvom redu, tu je lider samoprozvanog Kosova, Aljbin Kurti, koji je izjavio kako predsednik Vučić stoji iza svega, dok je donedavni potpredsednik Srpske liste, Milan Radoičić, samo egzekutor svega.

Tu su svakako i Majkl Rut, koji je nakon nemilih događaja isprozivao na društvenim mrežama predsednika Vučića, kao da je on jedini odgovoran za sve što se desilo.

Kada je reč o prozapadnoj opoziciji, Stamenkovski je izjavila kako je predsednik Vučić "generiše sukobe i nasilje ne samo u Srbiji već i u regionu".

Zdravko Ponoš se složio sa pisanjem Danasa o tome kako tog kobnog dana Vučić nije imao situaciju pod kontrolom, te upitao ko će na duši nositi poginulog policajca tzv. kosova, uprkos tome što su i Srbi poginuli tog dana - ironično zar ne? Jovanović, iz Novog DSS-a je istakao kako je ukob na tzv. Kosovu "potvrdio pogubnost kosovkse politike koja se vodi". Boško Jovanović je poručio kako je "potrebna nova politika prema Kosovu i metohiji, jer je dosadašnja doživela krah".

Iz svega navedenog se vidi kako je najlakše upretiti prstom i pronaći krivca za sve u predsedniku Srbije, jer to tako obično biva, bez obzira na njegovo neprekidno zalagnje i trud da sačuva naš narod na Kosovu i Metohiji, koji je već dugo vremena izložen teroru Aljbina Kurtija, pišu Novosti.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=30&nav_category=11&nav_id=2407071
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 01, 2023 10:01 pm

"URADILI SU SVE DA UNIŠTE SRBIJU, SRBIJA ĆE POBEDITI!" Vučić se obratio građanima na Instagramu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima na svom Instagram profilu video porukom.

- Uradili su sve da unište Srbiju, Srbija će pobediti! - napisano je u opisu snimka.

- Poštovani građani za nama je teških sedam dana, najtežih u poseldnjeih 15 godina. Najtežih zbog događaja na KiM i kampanje pokrenute protiv naše Srbije, kampanje laži i neistina. Kako naš narod kaže ne pada sneg da pokrije breg, već da svaka zver pokaže trag. Mogli smo da vidimo da imamo prijatelje koji nisu brojni, ali su hrabri - navedeno je na snimku.

Sve što je Vučić poručio pogledajte na priloženom videu:

- Uradili su sve da unište Srbiju, Srbija će pobediti! - napisano je u opisu snimka. - Poštovani građani za nama je teških sedam dana, najtežih u poseldnjeih 15 godina. Najtežih zbog događaja na KiM i kampanje pokrenute protiv naše Srbije, kampanje laži i neistina. Kako naš narod kaže ne pada sneg da pokrije breg, već da svaka zver pokaže trag. Mogli smo da vidimo da imamo prijatelje koji nisu brojni, ali su hrabri - navedeno je na snimku. Sve što je Vučić poručio pogledajte na priloženom videu:

https://www.alo.rs/vesti/politika/812591/uradili-su-sve-da-uniste-srbiju-srbija-ce-pobediti-vucic-se-obratio-gradanima-na-instagramu-video/vest?fbclid=IwAR1jc81xFhJ_druQJ8DkYxHimE6yXT8D3K_hL1XT4PJkneeGM5OgwADttdk&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=uradili-su-sve-da-uniste-srbiju-srbija-ce-pobediti-vucic-se-obratio-gradanima-na-instagramu-video&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1382892
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Ned Okt 01, 2023 10:56 pm

Opozicioni mediji hoće da "zabrane" Vučića? "Sprema se da izvede izbornu prevaru"

Tabloidi u vlasništvu Dragana Šolaka, bliski opoziciji, optužuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se, "sprema da ponovo izvede izbornu prevaru".

IZVOR: NOVOSTI NEDELJA, 1.10.2023. | 19:05

Gotovo identične tekstove objavili su tako portali Nova i Direktno. Iza ove vesti krije se samo manipulacija i obmana građana kako bi se stvorila lažna slika o izbornom procesu i po ko zna koji put napao Vučić, navode Novosti.

Oni navode da je prevara to što će se Vučićevo ime naći na listi, iako je Srpska napredna stranka unazad godinama sprovodila i sprovodi baš politiku predsednika Aleksandra Vučića, prenose domaći medjii.

Ovakvi tekstovi koje objavljuju Šolakovi i Đilasovi tabloidi govore o tome na čemu opozicija temelji kampanju, a to je upravo iznošenje neistina i obanjivanje građana, kažu Novosti.

Svesni činjenice da su građani Srbije zadovoljni politikom koju sprovodi predsednik Vučić, ali i rezultatima koje postiže na ekonomskom i političkom planu, opozicija je ovakvim tekstovima rešila da zabrani da se spominje ime i prezime šefa države.

Milenko Jovanov, narodni poslanik i član Predsedništva SNS, kaže za "Novosti" da je Vučić definisao politiku koju vodi SNS i pita kako to tačno može u tom slučaju da bude prevara:

"Ovo samo potpuni idiot može da smisli! Kako je to tačno prevara ako se na našoj listi nađe ime čoveka koji je definisao politiku koju vodimo? I čije se ime nije nalazilo u imenu liste? Koštunice, Tadića, čije?! Nije im prevara što se oni sakrivaju iza imena glumaca, voditelja, novinara i sami Bog više zna koga sve... A kada već toliko iskreno i pošteni, neka stave u ime svoje liste i Šolaka i Kurtija i i prezimena svih ambasadora koji im diktiraju šta će kog dana da misle", kaže Jovanov.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=01&nav_category=11&nav_id=2407446

Samo da glasanje bude regularno i bez prevare i bez nameštaljke.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pon Okt 02, 2023 7:16 pm

UŽIVO Vučić za CNN: Želimo veće prisustvo Kfor-a na severu KiM; Srbija je poslednja kojoj bi trebali incidenti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje na CNN-u emisiji sa Kristijan Amanpur.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 2.10.2023. | 18:11 -> 19:02

On se na početku zahvalio na pozivu za gostovanje na CNN-u.

"Prvo želim da vam se zahvalim što ste me pozvali. Uvek smo cenili sve izveštaje koji su dolazili iz SAD, Bele kuće i svih drugih institucija koje dolaze iz Sjedinjenih Američkih Država. Ali pravi problem je što ovi izveštaji nisu bili potpuno tačni. Dozvolite da vam kažem ovo, 2001. godine smo potpisali sporazum sa NATO-om koji se odnosi na naš pristup bezbednoj zoni na terenu. Dogovorili smo se da je možemo slobodno koristiti bez ikakvih ograničenja, kao i teritoriju Srbije, bez ograničenja u vezi sa opremom i naoružanjem. Ali morate znati nešto. Pre godinu dana, na administrativnoj liniji sa Kosovom imali smo 14.000 ljudi. Pre nekoliko dana taj broj je bio manji od 8.400. Danas imamo 4.400, što je redovan broj ljudi", započeo je Vučić svoje obraćanje.

"Uvek čujemo i slušamo šta naši partneri traže od nas. Trenutno nema razloga za brigu. Želimo da vidimo veće prisustvo Kfor-a na Kosovu", dodao je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=02&nav_category=11&nav_id=2407964
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Okt 03, 2023 12:40 am

Vučić otkrio detalje o stradanju Srba na KiM: "Svi bi da nas kazne, Kurti će nastaviti progon i maltretiranje"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se građanima Srbije i govori o najaktuelnijim društvenim i političkim temama iz zemlje i regiona.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 2.10.2023. | 20:35 -> 22:34

Vučić je na početku razgovora na TV Hepi rekao da, koliko god da smo bili u pravu, toliko su neki pokušavali da prave kontramere i da staju na Kurtijevu stranu.

"Mislim da je najvažnije da razumemo korene problema. Koren problema je u Kurtijem režimu, ali da je to moja krivica, koju bih opet napravio. I to dvostruka. Koren problema je ono što se dogodilo pre godinu dana. Pre dve godine počinje teror, otkad je Kurti došao na vlast", rekao je predsednik Vučić.

Kako je naveo, oni to rade detaljno i sistemski.

"Otišlo je 11 posto Srba od kada je Kurti na vlasti. Oni se prave da to ne vide čekajući da Kosovo ostane bez Srba", rekao je Vučić.

Podsetio je na prve barikade zbog tablica, dodatne pritiske, smene regionalnog komandira policije Đurića.

"Onda krećemo u haos i Srbi postavljaju barikade. KFOR-ovi izveštaji kažu da tamo stoje eksplozivne naprave koje povezuju vozila da neko ne bi mogao to da povuče. Tako je ovaj policajac poginuo, a ne u uzajamnoj vatri", objasnio je Vučić.

On kaže da to traje i postoji tihi otpor Srba.

"Petnaest dana smo vodili teške razgovore sa svima i dolazimo do papira koji mi prihvataju EU i Amerika. Njime mi garantuju da neće da gone Srbe sa barikada ", podseća Vučić.

"Ja sam kriv jer sam verovao da će da ispune sve što su rekli. Kriv sam što sam verovao, a da nisam opet se postavlja pitanje: Šta bih uradio? Doveo bih Srbe opet u užasno tešku poziciju. Druga greška je bila ta što sam sebi dozvolio, a nemate izbora, da uvek zavisite, odnosno, zavisimo od drugih. Oni su nas krunili, deo po deo, i svaki put stajući na Kurtijevu stranu oko bilo čega... Nikada ne mogu da opravdam ubistvo policajca na Kosovu, iako je to bilo slučajno", istakao je Vučić.

"Kao što vidite, mi nismo lagali nikoga ni oko čega. To je nemoguća opravda. Ništa što je saopšteno vredi nije tema toga. Nije to ništa. Kao što vidite, samo nema obdukcije onih nalaza za Srbe", naveo je on.

Puška M-70 u rukama tzv. Kosovske policije

Predsednik Srbije pokazao je fotografiju srpske automatske puške M-70 u naoružanju policije tzv. Kosova koja je jurila i sa tim puškama progonila Srbe.

"Sve su to naše puške", rekao je Vučić.

Kako je rekao, mi to njima nismo prodali.

"Niko ne pita odakle njima 20 puta više pušaka nego što su tamo prijavili. Nismo mi ti koji cepamo deo vaše teritorije, nego vi cepate deo naše teritorije, principa nema", naveo je Vučić.

Neke je zabrinulo to što smo prvi put doveli neka sofisticirana naoružanja u Kopenenu zonu bezbednosti, ali smo pokušali da ih razuverimo, zato što nam nije potrebna tenzija, a imamo dovoljno snaga da uvek branimo svoje vitalne interese, dodao je.

"Trpećemo posledice i mesec i dva, i probati da se vratimo normalnom životu, ali će Kurti nastaviti sa maltretiranjem Srba. Davali su mu odrešene ruke, puštali da radi šta hoće, samo da je Srba što manje. Kurtijev teror prevazilazi sve ono što normalan čovek može da zamisli. Upada u bolnice, vrtiće...", rekao je on.

Vučić je podsetio da nema kiseonika u bolnicama na severu KiM.

Barikade u Banjskoj: Kako je sve počelo?

Vučić je, govoreći o incidentu u selu Banjska na KiM rekao da su policajci dobili nalog da uklone barikadu.

"Kada su došli, policajac je naišao na eksploziv, jedan je ranjen, drugi je poginuo. Onda je treći otvorio vatru, i tako je sve krenulo", objasnio je Vučić.

Kako je dodao, tada su dobili kart blanš da love ljude kao da nisu ljudi.

"Zato je važno kako su ubijeni ti Srbi", istakao je predsednik.

On je rekao da nema obdukcionih nalaza za ubijene Srbe - Milenkovića, Milovića i Nedeljkovića.

"Naročito bi bilo važno da se dobiju obdukcioni nalazi za svu trojicu. Evo, čuli smo i zaštićenog svedoka koji je rekao kako je ubijen. Da li će on dobiti poziciju i ulogu zaštićenog svedoka, to ćemo da vidimo u danima koji su pred nama. On je očevidac, dakle on je svedok, on je svojim očima to video. Ne neko ko ima posredna saznanja zato što mu je neko nešto rekao. Ne, ne. On je to video. I čuo i video. I to je ono što je važno za nas. Niko se oko toga u svetu nije uzbudio, niti će", naveo je Vučić.

Poruka narodu na KiM

"Hoću da kažem ljudima u Srbiji i našem narodu na Kosovu i Metohiji, da moramo da pronalazimo načine, da moramo da se borimo za opstanak našeg naroda još jače i snažnije. Iako su ovo strahovito jaki signali Kurtiju i njegovim malobrojnim srpskim slugama da mogu da nastave svoj teror. I moramo se boriti zajedno. A ljudima u celoj Srbiji da kažem da nije prvi put da smo pred teškim iskušenjima. Kada sam analizirao kroz šta smo sve prošli od 2012. godine, plašim se da niko kroz svoj mandat nije imao toliko problema, kriza, vremenskih nepogoda, od migracija... Mnogo problema. Ali ovo je problem koji zahteva naše jedinstvo, našu jedinstvenost. Da budemo odgovorni prema sebi, da budemo odgovorni prema svima drugima i da čuvamo svoj narod i da gradimo zemlju. Da razmišljamo o tome kako možemo da idemo napred. Da znamo da nikome ne možemo da verujemo ništa, ali da takođe moramo da budemo deo sveta. A ja sam kriv što sam im poverovao, ali sam im poverovao zato što... i nisam imao kud. Sad mi je jasno da Kurti hapsi po svojim spiskovima koje dopunjuju na dnevnom nivou", rekao je Vučić.

On se osvrnuo i na njegov razgovor sa Gabrijelom Eskobarom, zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara.

"Ja sam i da budem potpuno fer, da ne budem nekorektan prema Eskobaru, sa kojim nemam baš bliske odnose, da ne budem nefer prema njemu i on mi je rekao da ga je Kurti slagao jer da nije govorio istinu u pitanju lista i tako dalje. A šta mi imamo od toga? To je bio jedan od ključnih razloga jer tada je krenuo progon tih ljudi. Ti ljudi hoće da žive sa svojim porodicama na Kosovu i Metohiji. To je bio jedan od ključnih razloga za ovu pobunu. I sto, milion puta sam ukazivao na to. Govorio sam im ne možete da sudite ljudima i da ih hapsite bez optužnica. Ne možete da upucavate Dragišu Galjaka, Jovanovića, Miljevića i sve ostale, da nema bilo kakve optužnice protiv onih koji su to uradili.

Ne možete da date nanogicu čoveku koji je upucao dvoje dece, koji je upucao dvoje dece samo zato što su nosili krst. Na badnje veče. Na badnje veče uoči Božića. Ali svi su mislili proći još jedan dan, nataraćemo Srbe da još nešto prihvate. Važno je da oni prihvate, ne bismo li ih dotarali što pre do nezavisnog Kosova. Albanci u stvari suštinski ne moraju ništa da ispune", naveo je on.

"Svi traže kako da kazne Srbiju"

Vučić navodi da, kako god da se okrene, kriva je Srbija uvek.

"Sad tu mi moramo da izaberemo kako i šta. Možemo li da ostavimo svoj narod na Kosovu i Metohiji bez podrške Srbije? Ne možemo. I ja neću. Kao predsednik Republike. Koliko im pomažemo, onoliko koliko možemo, u novcu više nego ikada, politički više nego ikada, ali ono što je njima potrebno bezbednosno, to nismo uspeli.

I ni za koga više u Evropi i svetu ne važe tako posebna pravila kao što važe za nas. I važiće i dalje. Sve dok neko jednog dana ne bude priznao nezavisno Kosovo ili ne dođe do potpunog preokreta u svetu. Dakle, samo hoću da to ljudi znaju i da to ljudi razumeju. Da to nije pitanje nečije odlučnosti. Ne biste verovali sa koliko hrabrosti smo štitili interese našeg naroda. U svim političkim razgovorima.

Svi traže kako da kazne Srbiju. I to je ono što je ozbiljan problem. Ali mi moramo sebe da podignemo. I da to nekako ljudima kažem. Mi moramo da počnemo da radimo. Da se bavimo svojim svakodnevnim životima. Da probamo da podignemo i narod na Kosovu i Metohiji. Da vidimo da razgovaramo i o njihovim ekonomskim problemima. Da vidimo da molimo za veće prisustvo KFOR-a. Zato što mi ne vidimo protivnika u KFOR-u. Vidimo protivnika u Kurtijevom režimu i njegovoj policiji", ističe on.

"Opozicija nema nikakvu politiku osim da mrze Vučića"
Govoreći o opoziciji i protestu "Srbija protiv nasilja", kao i o optužbama predstavnika opozicije protiv njega, Vučić je rekao da među njima nije bilo nikakve razlike.

"Ti ljudi misle da možete da nemate politiku i da vam jedina politika bude da mrzite Vučića. Oni su sve vreme nekoga kriminalizovali, stigmatizovali i doveli sebe do toga da nemaju nikakvu politiku osim one "mrzimo Vučića". Zato mislim da su izbori važni", istakao je on.

"Idemo i na beogradske i na parlamentarne izbore. Oni su izrazili sumnju u legitimnost vlasti. Imaće podršku brojnih spoljnih sila, oni su favoriti. Za očekivati je njihovu pobedu, da li će do te pobede doći, videćemo", dodao je.

"Radoičić nije akademik, niti slikar...

Predsednik Srbije govorio je u Ćirilici i o Milanu Radoičiću, koji je rekao da je sam organizovao akciju na Kosovu i Metohiji, u selu Banjska, gde su poginula tri Srbina.

Radoičić nije akademik, niti je slikar, niti je književnik. To je čovek koji je na ulici odrastao, čovek koji je rođen u Peći, živi u Mitrovici i uvek je bio uz svoj narod. I on je znao da će oni da otmu njegovu imovinu na Kosovu i Metohiji. Vidite, oni misle da su ga kritikovali sa tim bogatstvom. Šta je on izjavio? "Meni to bogatstvo ne znači ništa ako moja porodica i moj narod nemaju slobodu". A da li mogu da prihvatim to da policajac bude ubijen i da opravdavam takvo nešto, to ne mogu i neću nikada", istakao je Vučić.

Ipak, kako je dodao, motive tih ljudi zašto su se loše osećali, zašto su se pobunili, ne može da negira.

Izbori 17. decembra?

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da sve ide ka tome da vanredni parlamentarni i lokalni izbori budu održani 17. decembra.

Vučić je, na pitanje u emisiji Ćirilica na TV Hepi koliko je ostalo do vanrednih izbora i da li ostaje datum 17. decembar, rekao da nije brojao dane, ali da je ostalo i više nego što je potrebno za bilo kakvu kampanju.

"Nisam ja taj koji određuje, ja određujem za jedne izbore ako se ne varam, ali mislim da ide sve u tom smeru", naveo je Vučić.

Na pitanje kako komentariše izjave predstavnika opozicije da će on održavanje izbora da razvuče do maja, Vučić je rekao da ne želi da komentariše sve te "baba Vange", koje inače sve promaše kada daju prognoze, od toga kada će da budu izbori i kakvi će biti rezultati izbora.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=02&nav_category=11&nav_id=2408054
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Okt 03, 2023 12:42 am

Poruka opoziciji: "Nemaju nikakvu politiku osim one 'mrzimo Vučića'"

Beograd -- Govoreći o opoziciji i protestu "Srbija protiv nasilja", kao i o optužbama predstavnika opozicije protiv njega, Vučić je rekao da među njima nije bilo razlike.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 2.10.2023. | 22:15 -> 22:22

"Ti ljudi misle da možete da nemate politiku i da vam jedina politika bude da mrzite Vučića. Oni su sve vreme nekoga kriminalizovali, stigmatizovali i doveli sebe do toga da nemaju nikakvu politiku osim one "mrzimo Vučića". Zato mislim da su izbori važni", istakao je on.

"Mislim da su izbori važni. Opredelili smo put Srbiji da bi odgovorni ljudi mogli da rade. Biće uspona i padova, ali verujem da ćemo ekonomski uvek ići napred i da će ljudi moći da žive bolje. I mislim da je strahovito bitno, da je strahovito važno da pokušamo da po glavnim pitanjima postavimo neku vrstu zajedničkog imenitelja, zajedničke platforme na osnovu koje možemo ponovo da dižemo zemlju u novim oblastima", rekao je.

"Hoće ljudi u svakom mestu u Srbiji, i u Somboru, i u Kikindi, i u Kuli, u Vrbasu, da imaju mamograf, kao što hoće da imaju i u Pančevu skener i mamograf, kao što hoće da imaju i u Babušnici, kao što hoće u Leskovcu da ga dobiju konačno, iako nisu, ali da dobiju magnetnu rezonancu u svakom regionalnom centru. I to su stvari koje moramo da završimo, zato što moramo da smanjujemo mortalitet, moramo da pomažemo našim starijim ljudima, moramo i decu bolje i brže da lečimo, kao što ulažemo inovativne lekove, kao što pomažemo deci sa ovim lekovima za SMA, spinalnu mišićnu atrofiju boles, dakle, koji su najskuplji lekovi na svetu. Dakle, da u to uložimo što je moguće više, da ljudi osete koliko brinemo o njima, koliko se borimo za njih, da to ljudi vide", kazao je Vučić.

Predsednik Srbije izjavio je da sve ide ka tome da vanredni parlamentarni i lokalni izbori budu održani 17. decembra.

"Uzred naš posao je da poštujemo i prava manjine, kada traže izbore da izbore dobiju. Tražili su beogradske i parlamentarne. I mi smo pristali. Zbog obećanja koje smo dali posle izbora, prihvatili odmah, čim smo dobili taj zahtev u pisanoj formi. Idemo i na beogradske, i na parlamentarne, i na pokrajinske izbore", rekao je i nastavio:

"Oni su svakako favoriti. Mi smo u teškoj situaciji. Imaće podršku brojnih spoljnih sila, koje žele slabiju Srbiju, koje žele one koji će da služe njihovim interesima, a ne interesima našeg naroda. I to je sve logično. Ja razumem, i oni jesu favoriti. Ne možete to da negirate. Uostalom, ako pogledate istraživanja gospodina Vukadinovića, oni imaju čistu većinu u Srbiji, u Beogradu. Čak 30-40% više nego što imamo mi. Tako da treba očekivati njihovu pobedu. A da li će do te pobede doći, to ćemo da vidimo."

Rekao je da veruje da sa nekom novom energijom postoji šansa da ti izbori budu napravljeni, da ne budu tako jednostavna i laka pobeda za bivši režim kao što oni koji su upravljali ovom zemljom u ovom trenutku misle da će lako da pobede.

"Ja volim Srpsku naprednu stranku. Ja nisam od onih koji kada siđe sa čela stranke počinje da govori o njoj i počinje da pronalazi zamjerke. Mislim da Srpska napredna stranka ima veoma dobrog predsednika Miloša Vučevića. Vidite, to mi nije teško da govorim i da prevalim preko usta, što je Srbima obično teško. Mi radimo kao tim. I za zemlju, i za ideju za koju se borimo. Ideje nas vezuju. To je ono što oni ne mogu da razumeju. Oni misle da ih se neko plaši. Oni misle da neko se plaši groblja, zatvora, progona i ne znam čega. Prošli smo mi kroz to. Ja sam mnogo više vremena proveo u opoziciji nego na vlasti. Znamo mi kako tu izgleda. I njihov je problem što ne mogu da nas uplaše ničim. I zato ćemo da se borimo. To je sve što mogu da kažem. Da se borimo. Ostalo je koliko? 70 dana do izbora? Samo nisam brojao dane. I više nego što je potrebno za bilo kakvu kampanju", zaključio je.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=02&nav_category=11&nav_id=2408085&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Okt 03, 2023 12:44 am

Vučić pokazao: Kosovska policija koristi puške M70, niko ih ne pita odakle im

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pokazao je fotografije koje dokazuju da pripadnici tzv. kosovske policije koriste puške m70 proizvedene u Kragujevcu.

IZVOR: B92 PONEDELJAK, 2.10.2023. | 21:30 -> 21:38

"Nismo im to zvanično prodali. Niko ne pita odakle njima 20 puta više pušaka nego što su ih tamo "pronašli", kazao je on.

Ističe da je glupo pitanje odakle nekome puške. Postavlja se pitanje ko je imao interes i šta je bila namera tih ljudi, ističe on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=02&nav_category=11&nav_id=2408074&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sub Okt 07, 2023 3:26 pm

Vučić: "Osuđujemo užasne napade na Izrael"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se povodom dešavanja u Izraelu.

IZVOR: B92 SUBOTA, 7.10.2023. | 13:18

"Osuđujemo užasne napade na Izrael. Jevrejski narod je pretrpeo istoriju patnje i Izrael zaslužuje da živi u miru i sigurnosti. Sada, više nego ikad, svetu su potrebni Izraelci i Palestinci da se okupe i stanu na put nasilju", napisao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na društvenoj mreži "X".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=07&nav_category=11&nav_id=2410780
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sub Okt 07, 2023 3:28 pm

Milivojević kritikovao opoziciju: Vučić odigrao majstorski, fantastično hendluje

Politikolog Cvijetin Milivojević gostovao je u emisiji "Direktno sa Minjom Miletić" na televiziji Euronews.

IZVOR: ALO.RS PETAK, 6.10.2023. | 19:47

Iako je rekao da ne podržava politiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, on je tokom emisije priznao da je majstorski odigrao neke poteze u srpskoj politici, pogotovo kada je reč o predstojećim izborima.

Takođe, Milivojević je žestoko kritikovao srpsku opoziciju, ne štedeći reči, rekavši čak da je narativ opozicije o izbornoj pobedi neutemeljen u realnosti.

"Dogovor je bio šest meseci, čekamo godinu i po dana da bi se neko iz opozicije dosetio da ne budu samo beogradski nego i vanredni parlamentarni izbori", rekao je Milivojević i naveo da opozicija nije uspela da kandiduje ni datum izbora.

"Uvek je opozicija sama sebi podgrejavala optimizam. Saglasana sam da je Beograd bio šansa, izdao je onaj deo opozicije koji je sumnjičio onaj drugi deo opozicije - rekao je Milivojević i naveo da su građani razočarani opozicijom.

"Da sam u koži Vučića, za današnju opoziciju bih mogao samo da kažem: 'Bravo momci, hvala'", naveo je politikolog tokom emisije.

Govoreći o tragediji koja je zadesila srpski narod u Banjskoj, Milivojević je kazao kako je opozicija taman počela da se raduje kako se Vučić ne snalazi, kada je predsednik za samo dva dana preokrenuo situaciju u korist Srbije.

"Opozicija je počela da horski likuje, da priča da je Vučić pukao, za dva dana se, pogotovo nakon intervjua CNN-u, stvar preokrenula. Vučić fantastićno hendluje pričom", rekao je Milivojević.

On kaže da su pojedini predstavnici tzv. proevropske opozicije posle događaja u Banjskoj "prenose Kurtijeve poruke i pretnje" u pokušaju da dobiju glasove sa Zapada i nametnu se kao alternativa.

"Ja mislim baš obrnuto – da EU uopšte ne bi volela da oni dođu na vlast. Opozicija se služi narativom da će pobediti, a to nije utemeljeno u realnosti", ocenio je Milivojević.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=06&nav_category=11&nav_id=2410547&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 08, 2023 9:19 pm

Vučić šokiran navodima opozicije: Ja organizovao napad na Izrael?

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je šokiran kada je čuo da ga je Boban Bogdanović optužio da je organizovao napad Hamasa na Izrael, pišu Novosti.

IZVOR: NOVOSTI NEDELJA, 8.10.2023. | 13:30

"Kaže da sam ja organizovao napad sa Hamasom na Izrael? Nemam komentar na to. Izgleda je bio u onoj svojoj fazi. Neću da pričam ovde pred ovim pristojnim ljudima. Takvi su nam opozicioni lideri", rekao je.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=08&nav_category=78&nav_id=2411192
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 08, 2023 9:20 pm

VUČIĆ U ŠOKU KAD JE ČUO BUDALAŠTINU OPOZICIONARA Ja organizovao napad na Izrael?!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je izjave za medije na "Zboru Krajišnika" u Kovilovu

Predsednik Aleksandar Vučić o optužbama Bobana Bogdanovića, Kurtijevog ljubimca i jednog od opozicionih lidera a koji je uhvaćen na snimku kako konzumira drogu, da je organizovao napad Hamasa na Izrael:

"Ja organizovao sa Hamasom napad na Izrael? Nemam komentar na to! Izgleda da je opet bio u onoj svojoj fazi, ne bih pred ovim divnin ljudima da govorim kakvi su nam opozicioni lideri..."

https://www.alo.rs/vesti/politika/815271/vucic-u-soku-kad-je-cuo-budalastinu-opozicionara-ja-organizovao-napad-na-izrael-video/vest?utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=vucic-u-soku-kad-je-cuo-budalastinu-opozicionara-ja-organizovao-napad-na-izrael-video&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1398531
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 08, 2023 11:32 pm

Kurti optužio Danila za napad u Banjskoj; Vučić: "Terorista na Kosovu si samo ti, jer ubijaš i terorišeš Srbe"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu povodom sramnog napada Aljbina Kurtija na njegovu porodicu i njegovog sina Danila.

IZVOR: B92 NEDELJA, 8.10.2023. | 18:54

"Večeras je Kurti optužio moju porodicu, mog prvenca Danila, ni on sam ne zna kako je do toga došao, da je nekako učestvovao u, kako kaže, terorističkom napadu u Banjskoj. Prva odlika kukavica koju svaki čovek primeti je kad neko napada tuđe porodice, decu, jer mu se oni uvek čine kao najlakše meta. Danilo, naravno, nema nikakve veze ni sa čim, osim što voli Srbiju i Kosovo i Metohiju kao njen deo, u skladu sa Poveljom UN.

Pokušao si Kurti i dugim cevima majicu da mu skineš, nisi uspeo. Ćerku si mi vređao, onako , junački i muški kako samo ti umeš. Terorista na Kosovu si samo ti, jer ubijaš i terorišeš srpski narod, a za Danila ne brini, hrabar je mladić, nikada i ni po čemu tebi sličan. A, Šolaku i domaćim kriminalcima, kojima Kurti uređuje medije, samo poručujem da Srbiju neće pobediti", naveo je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=08&nav_category=11&nav_id=2411394
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sre Okt 11, 2023 2:01 am

PREDSEDNIK VUČIĆ NAKON SASTANKA SA PREDSEDNIKOM PARLAMENTA IRAKA: Hvala na principijelnoj poziciji o nepriznavanju tzv. Kosova

POLITIKA
10.10.2023. 10:57h 15:57h

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Parlamenta Republike Irak Muhamedom El Halbusijem.

- Raduje me što sam imao priliku da poželim dobrodošlicu Muhamedu El Halbusiju sa kojim sam razgovarao o daljem unapređenju bilateralne saradnje Srbije i Iraka, kao i o aktuelnoj situaciji na Zapadnom Balkanu i Bliskom istoku, te o neophodnosti dijaloga u kontekstu rešavanja svih otvorenih pitanja - istakao je predsednik i dodao:

- Zahvalio sam prijateljskoj Republici Irak na doslednoj i principijelnoj poziciji o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova i izrazio opredeljenje da, i u narednom periodu, nastavimo da razvijamo svestranu i uzajamno korisnu saradnju, kako na bilateralnom, tako i na multilateralnom planu.

Kurir.rs

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4262674/predsednik-vucic-nakon-sastanka-sa-predsednikom-parlamenta-iraka-hvala-na-principijelnoj-poziciji-o-nepriznavanju-tzv-kosova
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sre Okt 11, 2023 2:02 am

VUČIĆEVA PORODICA NA METI KURTIJA Usledio žestok odgovor predsednika: "Terorista si samo ti, jer ubijaš i terorišeš srpski narod"

POLITIKA
08.10.2023. 19:13h 07:26h

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se večeras na Instagram nalogu "buducnostsrbijeav", gde je reagovao na optužbe premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija usmerene ka porodici srpskog predsednika.

Naime, Vučić je odgovorio na optužbe Aljbina Kurtija, koji je izjavio da je sin predsednika Srbije Danilo Vučić nekako učestvovao u, kako je Kurti naveo, "terorističkom napadu u Banjskoj".

- Večeras je Kurti optužio moju porodicu, mog prvenca Danila, ni on sam ne zna kako je do toga došao, da je nekako učestvovao u, kako kaže, terorističkom napadu u Banjskoj. Prva odlika kukavica koju svaki čovek primeti je kad neko napada tuđe porodice, decu, jer mu se oni uvek čine kao najlakše meta - napisao je predsednik Vučić i dodao:

- Danilo, naravno, nema nikakve veze ni sa čim, osim što voli Srbiju i Kosovo i Metohiju kao njen deo, u skladu sa Poveljom UN. Pokušao si Kurti i dugim cevima majicu da mu skineš, nisi uspeo. Ćerku si mi vređao, onako , junački i muški kako samo ti umeš. Terorista na Kosovu si samo ti, jer ubijaš i terorišeš srpski narod, a za Danila ne brini, hrabar je mladić, nikada i ni po čemu tebi sličan. A, Šolaku i domaćim kriminalcima, kojima Kurti uređuje medije, samo poručujem da Srbiju neće pobediti - piše u objavi predsednika Srbije.

Kurir.rs

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4261456/predsednik-vucic-kurti-je-veceras-optuzio-mog-prvenca-danila-da-je-ucestvovao-u-kako-kaze-teroristickom-napadu-u-banjskoj
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sre Okt 11, 2023 2:04 am

PREDSEDNIK VUČIĆ: Sa Makronom veoma dobar i važan razgovor za budućnost Srbije

POLITIKA
08.10.2023. 12:43h 12:51h

BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom (Emmanuel Macron) u Granadi imao "veoma dobar i važan razgovor za budućnost Srbije".

Vučić je rekao da je na nedavnom Samitu Evropske političke zajednice u tom španskom gradu imao "važne sastanke sa 34 evropska lidera".

"Sa predsednikom Francuske sam imao veoma dug, sadržajan i veoma dobar razgovor za budućnost Srbije. To je sve što mogu da kažem", rekao je Vučić novinarima u Kovilovu gde je obišao učesnike manifestacije "Zbor Krajišnika".

On je ponovio da je Srbija "trajno opredeljena za mir" iako je, kako je ocenio, haos u svetu mnogostruko veći posle novih sukoba na Bliskom istoku.

"Plašim se da se tome kraj ne nazire ali naše je da čuvamo svoju zemlju, da se trudimo da napredujemo i živimo bolje, da snažimo našu vojsku jer da nemamo snažnu vojsku odavno bi naš narod bio plen onih koji bi ga progonili sa vekovnih ognjišta kao što su to učinili našem krajiškom narodu", rekao je Vučić.

Kurir.rs/Beta

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4261156/predsednik-vucic-sa-makronom-veoma-dobar-i-vazan-razgovor-za-buducnost-srbije
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sre Okt 11, 2023 2:05 am

"NASTAVILI SMO DA SE NA SVAKOM MESTU BORIMO DA ZAŠTITIMO INTERESE SRBIJE" Predsednik Vučić sumirao nedelju za nama

POLITIKA
08.10.2023. 09:10h 09:37h

BEOGRAD - U danima ogromnih pritisaka na naš narod na Kosovu i Metohiji i celu našu zemlju, nastavili smo da se na svakom mestu borimo da zaštitimo interese Srbije, poručio je jutors predsednik Srbije Aleksandar Vučić sumirajući na zvaničnom Instagram nalogu nedelju za nama.

- Samit Evropske političke zajednice u Granadi bio je dobra prilika da liderima od Gruzije do Islanda, francuskom predsedniku Makronu, premijerima Italije, Holandije, Španije, Velike Britanije i drugim najvišim evropskim zvaničnicima, prenesem činjenice, stavove i jedini cilj Beograda, a to je normalan život za Srbe na KiM i nastavak rasta i napretka Srbije. To je naš put i za njega ćemo se boriti svom snagom - zaključio je predsednik.

Kurir.rs/Instagram

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4261032/nedelja-sa-predsednikom
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Sre Okt 11, 2023 2:06 am

IZRAEL ZASLUŽUJE DA ŽIVI U MIRU I SIGURNOSTI: Predsednik Vučić osudio napade Hamasa

POLITIKA
07.10.2023. 13:30h 13:33h

Predsednik Aleksandar Vučić oglasio se povodom novih ratnih i nadasve stravičnih dešavanja u Izraelu, koji je u ranim jutarnjim časovima napadnut od strane Hamasa.

- Osuđujemo užasne napade na Izrael. Jevrejski narod je pretrpeo istoriju patnje i Izrael zaslužuje da živi u miru i sigurnosti. Sada, više nego ikad, svetu su potrebni Izraelci i Palestinci da se okupe i stanu na put nasilju - napisao je predsednik Vučić na društvenoj mreži Tviter.

Kurir.rs

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4260586/izrael-zasluzuje-da-zivi-u-miru-i-sigurnosti-predsednik-vucic-osudio-napade-hamasa
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Okt 12, 2023 5:54 am

VUČIĆ NA SVEČANOJ AKADEMIJI: Obeleženo 45 godina Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje”

PREDSEDNIK Aleksandar Vučić prisustvovao je Svečanoj akademiji povodom 45 godina Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje”.

Svečana akademija je održana u beogradskom hotelu „Metropol Palas“.

- Danas smo dali svoju reč da ćemo da uradimo i Dedinje 1. Onaj stari deo koji je star 45 godina, 30 godina nije rekonstruisan. Tu je potrebno doneti najmoderniju opremu, jer smatramo da je on najvažniji za zdravlje i život ljudi u jugoistočnoj Evropi - rekao je predsednik u obraćanju novinarima.

- Bez obzira na činjenicu da smo uložili najviše novca u savremenoj istoriji Srbije u izgradnju kliničko-bolničkih sredstava. Radimo ukupno 19 bolnica, opštih bolnica, na teritoriji Srbije. Za mene je značajno da vidimo kako da ljudima, posebno ženama, majkama, suprugama, sestrama, omogućimo da imaju osnovnu onkološku zaštitu i prevenciju, da mogu da dobiju mamografe, tako da ćemo više od 20 mamografa podeliti gradovima i opštinama širom Srbije, ne samo najvećim, već i manje razvijenim opštinama, da bi žene mogle da izvrše te preglede tamo gde žive, da sačuvamo njihove živote i da ih sačuvamo za budućnost jer nam je to važnije od svega - rekao je predsednik.

- Ono što je od izuzetnog medicinskog značaja - 22 magnetne rezonance. To je ogromna promena slike Srbije. To je drugačija zemlja u tom medicinskom smislu, sa 22 nova magneta. To su najmoderniji magneti, neki su skuplji nego što smo uopšte očekivali. 21 grad će dobiti ove magnete, Užice najverovatnije dva zbog najduže liste čekanja, da bismo Zapadnu Srbiju, i Zlatiborski okrug, koji je veliki, 10 opština, tako da gledamo da na svaki način pomognemo tim ljudima. Takođe, biće ultrazvučni aparati, CT skeneri, rendgeni, sve to ćemo gledati da u narednih mesec, do 6 meseci rešimo. Verujemo da će već do 1. novembra žene moći da koriste mamograf u Leskovcu, a nadam se da sada ubrzamo izgradnju soba za magnete, prostorija za magnetne rezonance, da bi mogli već pre nove godine da budu u punoj upotrebi. To su važne stvari, jer ćemo time da smanjimo stopu smrtnosti, da pojačamo našu prevenciju, da pokušamo da na najbrži mogući način zaštitimo živote ljudi, a da se onda bacimo ponovo u rekonstrukciju, obnovu i izgradnju novih bolnica i kliničkih centara - rekao je Vučić na samom početku obraćanja novinarima.

Kako kaže, nije problam u novcu za cement, ciglu i opremu, država će novac moći da pronađe uvek, ali su ovde najvažniji ljudi.

- Ne mislim da je moguće imati mnogo kardiovaskularnih klinika kao što je Dedinje. Ne zbog toga što mi ne možemo da pronađemo novac za cement, beton, ciglu, ili opremu da je kupimo, već je nemoguće da pronađete toliko stručnih ljudi koji bi tu mogli da rade. Ljudi su naš resurs pre svega. Ljudi su ti najvažniji, mi ćemo novac uvek moći da pronađemo. Zato je važno da je to mesto na kojem naša deca i mladi ljudi uče, obučavaju se i postaju najbolji lekari u regionu. Mi ćemo gledati da u svim velikim i važnim, ali i drugim malim bolnicama, tamo gde idu ljudi koji ne žive u centrima naših gradova, mogu da dobiju odgovarajuću negu i zaštitu, pre svega preventivnu - najavio je predsednik.

- Ako mislite na neke od naših, nisam baš stigao sve da pratim poslednjih dana. U takvoj sam gužvi, kao na traci, da ne pamtim da sam to imao u prethodnih 10-11 godina. U subotu nam se priprema otvaranje auto-puta, u nedelju idemo u Kinu. Kad se vratimo dolaze nam međunarodni posrednici u Beograd. Pre toga ćemo imati otvaranje železničke stanice 20. 21. dolaze oni, 21. u noć već idem za Njujork na sednicu Saveta bezbednosti koja je 23. Uvek postoje ljudi koji bi želeli da Srbiji bude gore, da tada njima bude bolje. Jedino čime se bave je da pronađu neku lošu vest za svoju zemlju, jer će valjda tada njima da bude bolje - rekao je Vučić.

Recesija u EU

- Recesija u zemljama EU utiče na nas. Ona je i dalje ubedljivo najznačajniji partner za nas. Krajnje tržište za robu je uglavnom zapadna Evropa. Kada god oni imaju recesiju, nižu potrošnju, mi to osećamo. Mi ove godine očekujemo pristojan rast ove godine, koji će biti na nivou onih koji u EU imaju najviši rast, ili možda čak više od toga, mi time smanjujemo razliku u stepenu rasta između nas i njih. Da je situacija jedinstvena, posebno i posle ovih poslednjih sukoba u Izraelu, nije, ali ne možete da birate vreme u kojem živite, i ne možete uvek u potpunosti da utičete na okolnosti kroz koje prolazite - rekao je Vučić.

- Molim građane da samo poslušaju kako to zvuči i izgleda - obećali ste majkama i sestrama da nećete vraćati decu u kovčezima. Danima slušate kod vas priču o tome kako nismo dovoljno zaštitili Srbe na KiM, kako je trebalo da intervenišemo, da bismo pokazali kolika je naša snaga, kako bismo valjda vraćali što više naše dece u kovčezima našim majkama. Jedan dan slušate tu priču, a sutradan priču o tome zašto bi da nam uvode sankcije. Ne brinete vi za sankcije, ni vi, ni mnogi drugi. Videli smo nešto što je besprizorno, što uz neke druge besprizorne stvari koje su joj se događale, pokazuje i na najbolji način oslikava prirodu politike koju neki vode - govori i o političarima i o medijima koji im služe. A to je "Uvedite sankcije Vučiću". Potpuno isti zahtev kakav ima Vjosa Osmani i Kurti, imaju Marinika Tepić, Miroslav Aleksić i drugi. Nikakve razlike između njih nema. Jedan dan - uđite u rat da zaštitite naš narod, drugi dan "krivi ste zato što biste da uđete u rat" - rekao je Vučić.

O Radoičiću

- Kada govorite o bogatstvu na jezeru Gazivode, znam neke koji imaju mnogo veća bogatstva na drugim jezerima i mnogo većim gradovima, a koji nisu na KiM. Najveći deo lidera koje podržavate su desetostruko bogatiji od Radoičića. Znamo kako živi i Dragan Đilas, i Aleksić koji je krao pare u Trsteniku na sve moguće načine. Moj odgovor vam se neće dopasti nikada jer ja moram da govorim istinu i o jednom i o drugom. Mnogo više para imaju i Đilas i Aleksić, i svi ostali koje podržavate. Za razliku od njih, Radoičić, koga ne bih da branim, jer on odgovara pred našim pravosudnim organima i tek mu predstoji optužnica, naravno kada se istraga sprovede. Da li će biti proširenja istrage ili ne, to će biti na nadležnim državnim organima. Oni će ustanoviti sve te činjenice - i odakle novac. Taj čovek je ulagao u svoju kuću na Kosovu i Metohiji, a nije iznosio pare iz ove zemlje da bi on i njegova porodica živeli mnogo lepše, nego što žive svi drugi, kao što to čine mnogi lideri bivšeg režima. Provodi se istraga, ja nisam tužilac i sudija da bih donosio bilo kakvu presudu, jer bi to bilo protivpravno. To može kod vas - da unapred donosite presude i da unapred govorite da je neko kriv ili da nije kriv, i koliko bi trebalo godina robije da dobije. Njega tužilac ne goni za laka, već za veoma teška krivična dela koja je sam priznao. Sam priznao. Nije bilo potrebe da čujete od bilo koga drugog - čovek je došao i rekao "da, ja sam to uradio" i ponudio sebe. Istraga će biti nastavljena, optužnica će biti podignuta, i svi aspekti istrage će biti pokriveni - do toga odakle novac za oružje na crnom tržištu, odakle je nešto dobijeno, odakle nije, i sve će biti ustanovljeno. To je naša i međunarodna obaveza, i u skladu sa zakonima Republike Srbije obaveza i mi ćemo te poslove da obavimo - rekao je predsednik.

- Uvek ide i pitanje kako je moguće da nikada niste zainteresovani za to šta svi drugi rade srpskom narodu i šta su bili razlozi ljudi koji su želeli da se suprotstave srpskom režimu. Nije to meta i nije to tema - tema i meta mora da bude Aleksandar Vučić, jer šta bi vam drugo bila tema. Nadam se da ću večeras imati vremena da pročitam te genijalne zaključke oko gospodina Vučkovića, pa kad to budem pročitao, onda ću moći da komentarišem u toku sutrašnjeg dana. Kada već pričate o tim bandama koje su nastale... Zemunski klan je nastao tokom vladavine Dragana Đilasa, Aleksića i ostalih, pa smo mi morali da završimo sa zemunskim klanom. U naše vreme su nastali neki drugi klanovi, i zato su svi ti ljudi pohapšeni. Sve te ljude ste vi citirali i branili svaki put kad bi vam bilo potrebno da oni nešto kažu, po naređenju Šolaka i Đilasa - rekao je Vučić.

O pritiscima na Srbiju

- Svakoga dana se suočavate sa pritiscima, to vam je posao i život. Suočavate se sa spoljnim pritiscima, sa onima koji bi da ruše Srbiju na različite načine. Ne verujem da je to slučaj sa Petorkom. Verujem da oni na drugačiji način žele da postave probleme oko rešavanja krize na KiM. Nadam se, videćemo kakav je to paket i šta je to što donose 21. Jedan deo ljudi želi spolja da ograniči Srbiju, da spusti snagu Srbije i naravno u tome pronalaze pomagače u našoj zemlji. Da li razumete šta se dogodilo? Neko je pisao Đozepu Borelju pismo iz ove zemlje. Ne da uvodi sankcije Kurtiju, ne onima koji maltretiraju srpsku decu, bebe, srpske ljude na KiM, ne, oni su pisali nekom da se uvedu sankcije protiv lidera njihove zemlje, jer ne mogu da ga pobede drugačije. To se nikada nigde nije dogodilo. Nikada nigde, ni u jednoj zemlji. Je l' vi razumete sa kim mi imamo posla? Da ostavite po strani svaku politiku, jer politiku nemaju, osim "uvedite sankcije Rusiji", to slušam svaki dan. Šta vam je politika? "Ako možemo da srušimo, neka strada i naša zemlja, samo da bismo se mi dočepali vlasti i da bismo negde nešto mogli da uradimo za sebe i za svoj donji deo leđa". Apsolutno neverovatno, toliko neodgovorno i neozbiljno da nemam reči. To je nešto što ljudi u Srbiji, čini mi se, sve jasnije prepoznaju, sve bolje vide i da dobro razumeju ko to i zbog čega radi. Veoma sam blag danas, zaslužili su mnogo teži odgovor od ovoga što ja danas činim. Nama je potrebno da budemo mirni, pristojni, koliko je moguće ujedinjeni, ne računajući te koji žele sve najgore moguće svojoj zemlji po svaku cenu, i da pokušamo da izađemo iz ne lake situacije po nas koliko je moguće manje oštećeni. I to je nešto što je važno, potrudićemo se i učinićemo da tako i bude. Ali ljudi moraju da razumeju kada vam partijski i lični, partikularni interesi tajkunskih grupa, raznih kriminalnih grupa ovakvih i onakvih, postanu jedino merilo, e onda je zemlja u ozbiljnom problemu. I to možete da vidite na nekim drugim zemljama koje nisu bile pripremljene za određene odgovore, jer su takvi interesi postali važniji od interesa države i naroda. To je ono što ne smemo da dozvolimo u narednom periodu. Naravno da nisu laki dani, da su stvari užasno teške. Ali ja verujem u Srbiju, verujem u našu sposobnost i verujem da ćemo moći i dalje ubrzano da se razvijamo, a ne da nas vrate u prošlost, da nam opet otpuste 500 i 600 hiljada ljudi, već da Srbiju guramo napred i da idemo snažno napred - rekao je Vučić.

- To su stvari koje uvek pokazuju anomalije u društvu, u državnim organima, i sasvim je jasno da su nečiju logističku podršku imali - rekao je Vučić odgovarajući na pitanje o klanu Veljka Belivuka.

- Država je posle određenog vremena to prepoznala, u potpunosti to sasekla, sasekla u korenu, sasekla sasvim, uništila kompletan klan. Danas je Srbija, uprkos pokušajima nekih da to pokažu drugačije, jedna od najsigurnijih zemalja u Evropi, sa najmanjim brojem ubistava proporcionalno broju stanovnika, sa najmanje izvršenja teških krivičnih dela, mnogo sigurnija nego neke zemlje koje misle da imaju pravo da nama drže predavanja - rekao je predsednik i istakao da će narednih dana zemlja izaći sa tačnim podacima koji će pokazati koliko se napredovalo i koliko se toga tu uradilo, kao i koliko je Srbija sigurnija zemlja nego mnoge druge.

- Ja sam uveren da ne može nijedan veliki klan da nastane da ne postoje oni ljudi koji su pružili logistiku u automobilima, u propuštanju na određenim mestima, u nesprovođenju istrage kad je to trebalo. Ja mislim da je odavno krenulo provođenje istrage po tom pitanju i nadam se i rezultatima u skorijoj budućnosti - rekao je Vučić.

Obraćanje predsednika Vučića

- Čestitam i gospodinu Bojiću i svim zaposlenima 45 godina rada Instituta Dedinje. Veoma je važno da smo danas videli koliko je ovaj Institut značio ne samo našim ljudima, već i ljudima iz regiona, koji je spasavao živote i koji će to nastaviti da radi u budućnosti. Želim da se zahvalim i Milovanu Bojiću za onu što je uradio devedesetih, i Bošku Đukanoviću do 2015, gospodinu Milojeviću i ponovo gospodinu Bojiću, za sve što su uradili u prethodnim decenijama. Da se zahvalim svim radnicima, lekarima, sestrama vrednim koji su uvek držali do ugleda ove institucije i koji su uvek znali kako da doprinose rastu njenog ugleda - rekao je Vučić.

- Kada je Bojić ponovo postao direktor Dedinja počeo je da kuka, moli, plače svakog dana i da trži ogromne pare, 50 miliona evra je što kroz opremu, što kroz građevinske radove uloženo u Dedinje 2. 50 miliona evra nije mali novac ni za mnogo veće zemlje od naše, i to u vreme kada smo ulagali u KBC u Nišu i Beogradu, desetine bolnica širom Srbije, jer decenijama nije ulagano. Našli smo tih 50 miliona, uložili smo u Dedinje. Došao je taj mart 2022. godine. Bojić je rekao "fantastično, imamo svemirski brod". Međutim, na pola proslave, jer i tada je imao 15 minuta filma, pa onda prepričavanje tog filma, pa ja da potvrdim taj film i njegovo prepričavanje.. negde usred sve te priče Bojić je rekao "ali, imamo još Dedinje 1, pa vidi da nađete pare kako znate i umete". I sad ja ćutim, pa molim te nemoj danas, ćuti, pa ćuti sve dok me nisu naterali posle dva sata mrcvarenja da kažem "da, nadam se da će biti i to". Ja sam posle dva sata mrcvarenja rekao "da, nadam se da će biti i to" - rekao je Vučić.

- Mi smo u međuvremenu uradili analize, imali smo i ostale lokacijske uslove, građevinske dozvole. Sad to mora sve ponovo da se radi, potrebno je određeno vreme za to. Urađeni su svi projekti i potrebno je 13,5 miliona evra da se u to uloži. 13,5 miliona dodatno nije mali novac. A biće više, jer znam da će oprema biti skuplja nego što je danas, ali mi smo spremni. Verujem da ćemo naredne godine krenuti u radove na Dedinju 1 da učinimo ono o čemu je govorio gospodin Bojić i što je traženo još 2022. godine, tako da verujem da ćemo za jedno godinu i po dana završiti i taj deo - rekao je Vučić.

- Trudio sam se kada sam bio predsednik vlade i kada sam postao predsednik, da ono što radimo da se to vidi. Da uradimo što je moguće više pruga, puteva, škola, stadiona, crkava, svega. Uradili smo mnogo bolnica. Potpuno novih, nikada u srpskoj istoriji za 10 godina nije urađeno toliko kliničkih centara potpuno novih, toliko potpuno novih godina, toliko rekonstruisano kao u poslednjih 10 godina. Teško da će se to vreme ikada ponoviti. Onda sam došao do jednog zaključka razgovarajući sa ljudima. Posebno me je porazilo to što sam doživeo u Leskovcu nedavno. Iako rekonstruišemo kompletnu bolnicu u Leskovcu, to je preko 50 miliona evra za bolnicu u Leskovcu samo, došle su dve žene i rekle "ali mi nemamo mamograf ovde u Leskovcu". Onda vidite da ma koliko rada i truda da ulažete, novca, rada i energije, vidite da to niste dobro uradili. Ja sam zato u prethodnim danima razgovarao i sa ljudima, ministarkom zdravlja, šeficom RFZO, ministrom finansija, i doneli smo odluku da u narednih manje od dva meseca obezbedimo nešto što je još važnije - magnetne rezonance, za 10 gradova i opština.

- To su Niš, Kragujevac, Zvezdara, Leskovac, Šabac, Valjevo, Čačak, Pirot, Užice, gde je veoma važno, i Kladovo, a zatim stižu i u Smederevo, Bor, Zaječar i još jedna u Užice, jer su tamo najveće liste čekanja; Vranje, Sombor, Vršac, Požarevac, Loznica, Prokuplje, i naravno Klinički centar Srbije u Beogradu i Klinički centar u Novom Sadu u okviru rekonstrukcije - naveo je predsednik Vučić.

- Mamografi će ići u Kladovo, Negotin, Babušnicu, Prokuplje, Soko Banju, Pirot, Vračar, Niš, Vladičin Han, Kragujevac, Surčin, Kuršumliju, Kruševac, Požarevac, Obrenovac, Vlasotince, Majdanpek, Leskovac i još šest koji će ići u druge opštine Srbije - naveo je Vučić.

- Pripremamo i ultrazvuk mašine, ultrazvučne aparate, 15 komada za: bolnicu "Sveti Sava", Novi Pazar, Niš, Čačak, Knjaževac, Zaječar, Valjevo, Užice, Kragujevac, Petrovac, Savski venac, Zemun, Grocka, Stari grad, Zvezdara. I sve ovo o čemu pričam će koštati, uz nabavke dodatnih rendgen aparata i CT skenera, desetine miliona evra. Životi ljudi jesu najvažniji. Onoliko novca koliko budemo imali, prvo ćemo da uložimo u očuvanje života ljudi, u bolju budućnost za naše ljude, pa tek onda sve drugo da radimo - naveo je Vučić.

- Mi ćemo da ubrzamo sve procedure oko kardiovaskularnog instituta Dedinje. Hvala vama, lekarima, sestrama, svima vama koji dolazite odakle. Vi znate, kada kažemo da ćemo nešto da uradimo, da ćemo da uradimo. Kada kažemo da će plate da budu za ovoliko povećane, za toliko će da budu povećane, penzije takođe. Kada kažem da ćemo to da uradimo, jasno vam je da ćemo to da napravimo. Važno je da vi uradite svoj posao na najbrži mogući način, mi ćemo da radimo svoj posao na najbrži moguči način - zaključio je Vučić.

Obraćanje doktora Bojića

- Naših 45 godina je vreme permanentne borbe i impresivnog razvoja. Borbe za mesto i status, sve do ostvarenja liderske pozicije u ovoj oblasti ne samo u zemlji, već i u svetu. Naših 45 godina je i vreme impresivnog razvoja - naveo je doktor Bojić.

- Od početnih 60 do današnjih gotovo 1000 zaposlenih. Od izostanka zdravstveno-obrazovne delatnosti, do nastavne baze za tri medicinska fakulteta - navodi doktor Bojić.

Kako kaže, ubeđen je da će Institut biti ne samo najagilniji institut, nego i naučna tvrđava koja će osvajati evropske i svetske visine u medicinskoj nauci.

Istakao je da je među zvanicama i čovek kojem su pre šest godina ugradili potpuno veštačko srce i da će o njemu Si-En-En uskoro snimiti reportažu kao o svetskom čudu.

- Institut za kardiovaskularne bolesti je prepoznatljivi srpski brend koje su stvarale generacije najboljih lekara, medicinskih sestara, tehničara i nemedicinskih radnika u protekle četiri i po decenije - rekao je on.

- Volja i želja za uspehom mora da nadmaši svaki strah od neuspeha - istakao je doktor Bojić govoreći o zaposlenima u Institutu. Kaže da su im najdraže pohvale one koje dobijaju od svojih pacijenata.

- Svaki radnik ovde zna da je pacijent za njega svetinja zbog koje postoji naša profesija, a brigom za njega potvrđujemo da smo profesiju pravilno odabrali - naveo je Bojić.

Ristovski o Institutu i doktoru Bojiću

- Došao sam na poziv doktora Bojića kao stalni pacijent, zato što uvek kad nešto fali ja se obratim. Kaže se da je zdravlje najveće bogatstvo - ako se složimo sa tim, onda su bolnice banke u kojima se čuva naše zdravlje, a onda je ova ovde na Dedinju narodna banka, a doktor Bojić guverner te banke koji svojim potpisom garantuje likvidnost našeg zdravlja - rekao je proslavljeni glumac Lazar Ristovski.

- Jednom kad sam ležao gore, soba čista kao sunce. Oko 4-5, ujutru neko ulazi u sobu, ono doktor Bojić. Kaže da je došao u to vreme da vidi sve bolesnike u ovoj bolnici. On dolazi tako svakog jutra da obiđe sve bolesnike. On je ne samo dobar doktor, već i sjajan menadžer, dobročinitelj i profesionalni prijatelj - retki su takvi ljudi koji pomažu svima, bez obzira na to ko je i odakle je. Svakome hoće da učini - rekao je Ristovski.

Himna Republike Srbije

Svečana akademija otvorena je izvođenjem himne Republike Srbije "Bože pravde", nakon čega je prisutnima prikazan film o nastanku i razvoju Instituta.

Stigli predsednik Vučić i patrijarh Porfirije

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je na svečanu akademiju u društvu srpskog patrijarha gospodina Porfirija i Željke Cvijanović.

Veliki broj ministara među zvanicama

Među zvanicama na svečanoj akademiji nalazi se i veliki broj ministara iz Vlade Srbije među kojima su i ministarke Danica Grujičić, Darija Kisić i Slavica Đukić Dejanović, ministar Goran Vesić, Tomislav Momirović, kao i Edin Đerlek.

Zvanice stigle na svečanu akademiju

https://www.novosti.rs/drustvo/vesti/1290266/vucic-svecanoj-akademiji-obelezeno-45-godina-instituta-kardiovaskularne-bolesti-dedinje-video?fbclid=IwAR3C8Ha97ALpag-jKibVR9FNHCil2cXaQhMXJ3SOP_w8WPALq95QPVARjsU&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=vucic-na-svecanoj-akademiji-obelezeno-45-godina-instituta-za-kardiovaskularne-bolesti-dedinje-video&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1404835
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Okt 12, 2023 10:26 pm

UŽIVO Vučić na Prvoj: Ljudi u Srbiji da budu spokojni; Kurti pominje mog sina jer ne može da me pogleda u oči

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u emisiji "Prva tema" na Prvoj TV u kojoj će govoriti o najaktuelnijim temama.

IZVOR: B92 ČETVRTAK, 12.10.2023. | 20:32 -> 21:05

Vučić će govoriti o aktuelnim i važnim političkim i ekonomskim temama u zemlji i svetu.

O napadima na Danila

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, na pitanje šta je cilj premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija kada govori o sinu predsednika i iznosi navode da je i on učestvovao u događajima u Banjskoj, rekao da "Kurti to radi, jer ne sme da ga pogleda u oči".

Nakon pregleda snimka koji su emitovali albanski mediji, na kom se kako je naveo Kurti nalazi i izvesni Milorad Jevtić "bliski saradnik Vučićevog sina koji je sa njim bio u Gračanici" predsednik je rekao da je njegov na snimku u majci "Predaja nije opcija" i da je na njega ponosan.

"Ovaj u majci `Predaja nije opcija` to je tatin sin, pod znacima navoda, tatin hrabri dečak koji nije dozvolio da mu skinu majcu kada su mu uperili cevi u lice. Samo da ljudi znaju dve cevi puščane su mu uperili u lice, moj sin nije hteo da skine majcu. A junaci, njih 50 koje su zaustavili, Srbi, iz centralne Srbije veliki junaci i hrabri što viču `Vučiću pederu` po stadionu su stajali i gledali sa 50 metara udaljenosti", rekao je Vučić.

Predsednik je dodao da nisu uspeli da njegovom sinu skinu majcu iako je, kako je rekao "Kurtijev potrčko Svečlja" lagao u prvom obraćanju da su mu skinuli majcu, a zatim rekao da ipak nisu.

"Vučićima ovakve majce da skinete, ne možete. Ne možete. A ovaj čovek na snimku nije Milorad Jevtić, ovo su inicijali njegovi B.B. nema veze ni sa M. ni sa J. Jedina sličnost je što mu prezime ima šest slova koliko i Jevtić, i poslednje slovo im je isto", rekao je Vučić.

On je istakao da Kurti sve to radi jer ne sme njega da pogleda u oči, i da kada stane i gleda ga u oči, Kurti skloni pogled.

"Jer on hoće da nestanu Srbi. On hoće da pobije Srbe i da protera Srbe. I to ljudi u Srbiji treba da znaju, on želi da ih vidi na traktorima i kamionima", rekao je predsednik.

Na pitanje novinara zašto je Kurtiju predsednikov sin Danilo "toliki problem" predsednik je odgovorio da nije problem u Danilu.

"Nije problem u Danilu, zato što oni misle kada nije Vučić na vlasti i kada preko njegovog deteta, brata, bilo koga od Vučića nešto urade, e onda je Srbija slobodna zemlja što znači podjarmljena Kurtiju i onima za koje Kurti radi i da posle toga može da izvede šta god hoće", rekao je Vučić.

Predsednik je upitao da li je bilo ko primetio da neko drugi predstavlja problem albanskim političarima i albanskim medijima sem Aleksandra Vučića.

"Recite mi to ime. Recite mi nekoga ko nije citiran bar deset puta u svim albanskim medijima u najpozitivnijem kontekstu od Ponoša, do Đilasa, Marinike Tepić i svih ostalih, do Vuka Jeremića. Jedno mi ime recite ko nije bar deset puta citiran i bio na naslovnim stranama koliko ih vole i hvale", rekao je Vučić.

Predsednik je rekao da je ponosan na svog "prvenca" i svog brata i da će Vučići uvek biti uz svoj narod na KiM.

"Nikada u 11 godina nisam upotrebio reč izdajnici, neću ni večeras osim u našem kontekstu - mi svoju zemlju da prodamo, svoj narod, taj film nećete gledati, ma koliko se trudili i bili isti, i ovi sa leva i sa desna. Ne postoji ta sankcija i pretnja kojom ćete da me usmerite drugačije. Zatvor? Ubistvo? Pa šta, sitnice", rekao je Vučić.

Na početku emisije predsednik Aleksandar Vučić govorio je da li ima razloga da se građani Srbije plaše rata ili sankcija.

"Ljudi u Srbiji trebaju biti mirni i spokojni, nastojaćemo da zadržimo mir. Zahvaljujući snazi naše države i naše vojske, koja da je manje snažnija odavno ne bi smo imali mir jer bi mnogi drugi preduzimali akcije protiv nas. Ono što je najvažnije, ne verujem da će postojati bio kakve sankcije protiv nas, a vidim da je velika navala i iz zemlje i iz inostranstva da se preduzmu mere koje bi tobož bile usmerene protiv mene lično, ali ljudi ne moraju da brinu, oi neće ništa osetiti lično ni što se tiče viza ni što se tiče životnog standarda ni bilo čega drugog," rekao je Vučić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o situaciji na Kosovu i Metohiji.

"Za nas je važno da pokušamo da nastavimo dijalog, aiko suštinskog dijaloga nema jer ga Priština neće i ne želi. Ja bih pozvao sve predstavnike našeg naroda, u skaldu sa promenjenim okolnostima, kada su videli kako je to Kurti zloupotrebljavao na najgori mogući način, a da se niko sa Zapada nije ni osvrnuo ni okrenuo, i rekao da ovo nije dopustivo, zamolio bih naše ljude da oni izađu sa inicijativama za što brže organizovanje izbora u 4 opštine na severu Kosova i Metohije. To je moja molba, kako ja sagledavam stvari. Da se izađe na izbore što je moguće pre, i neka Kurti kaže da on ne želi izbore i da je demokratski da neko sa 3,4 posto vlada na severu KiM. Da tako pokrenemo postupak konsolidacija, da vidimo kako da te osnovne poluge vlasti na severu KiM dođu u ruke onih koji tamko žive, a ne onih koji tamo ne žive i nikada neće živeti," rekao je Vučić.

On je dodao da su Srbi napustili institucije kada ih je ukinuo Aljbin Kurti.

"Smenom gospodina Đurića on je ukinuo regionalnu policiju koja je postojala u skladu sa članom 9 Briselskog sporazuma. I tada su to ljudi napustili, a ne iz svog hira kako neki u Srbiji pokušavaju da objasne. I još je jedan ključni razlog. Oni su 10 godina čekali formiranje ZSO, a da te Zajednice nije bilo. Kao što je svima jasno zašto su se Srbi na KiM pobunili, ali niko o tome danas neće da govori ni u domaćoj javnosti, jer trče od jedne do druge ambasade, ne bi li olajavali državu, i to je jedino što rade," naveo je Vučić.

On je istakao i da imamo odgovorno državno rukovodstvo i da se tako odnosimo prema svim problemima.

"Imamo odgovorno i ozbiljno državno rukovodstvo. Ako mislite da sam išao u Granadu da gubim vreme, nisam. Radio sam svoj posao vredno i marljivo. Još mnogo teških trenutaka je pred nama. Ne zaboravite, 22 od 27 zemalja EU je priznalo Kosovo. Tu su i SAD kao najveća sila," ocenio je Vučić i dodao:

"Nije problem u Fioli fon Kramon, oni će uvek da traže sve protiv Srbije. U pitanju su mnogi iznutra koji žele sve loše svojoj zemlji".

Vučić je govorio i o postupcima opozicije.

"Nikada ni za šta neće biti uz Srbiju. Osim ukoliko se Srbija ne odrekne svog naroda na KiM, osim ukoliko se Srbija ne odrekne svega i isporuči njoj u ruke, ukoliko se Srbija odrekne sebe, tada bi joj možda bila dobra, do tada joj nikada neće biti dobra. U pitanju su mnogi unutra koji žele sve loše, sve najgore svojoj zemlji," rekao je Vučić.

"Sve junak do junaka. Bili su u nekoj ambasadi. Išli su po ambasadama i rekli "Vučić je kriv, ne bi bilo toga u Banjskoj, da nije Vučić, da nije Srbija to radila". Oni valjda misle da ću ja da bežim od teme i da se sklanjam. Mnogi ljudi u Srbiji misle da biti političar znači biti pokvaren. Nemate nikakvu ideju i ideale, budeš pokvaren i lopov i to znači da si političar. Polaze od sebe, znaju kakvi su. Ne mogu da zamisle da postoji neko drugi, ko se ne odriče ideje i ideala, ko se ne odriče ni Kosova i Metohije, svoje Srbije i ko se ne plaši ni mera protiv sebe, a zna da mora da čuva Srbiju," naveo je Vučić.

"Svojevremeno ste vi ovde rekli kako su neki snalažljivi na političkoj sceni, kako su sve preživeli. Ja sam vam rekao kako se ne bih time ponosio. To znači da vam neko kaže da ste politička prostitutka, da ste nemoralni, da možete sa svima, da se uvek snađete. Ja nisam snalažljiv i neću da se snalazim, ni kao predsednik republike, niti želim da se dodvoravam onima koji žele da učine sve protiv svoje zemlje," rekao je Vučić i dodao:

"Pitanje morala u politici je suštinsko, osnovno pitanje. Kada ste mene čuli da sam uputio pismo bilo kome u inostranstvu protiv bilo koga ko je upadao u RTS, Skupštinu, govorio najgore stvari, pretio ubistvom, plivanjem po Dunavu... Građani Srbije, jeste li me čuli da sam se žalio ikada, da sam išao da kukam i da tražim da neko spolja interveniše protiv bilo koga Srbina ili građanina Srbije zato što je nešto učinio u našoj zemlji. To nije pristojno, moralno, normalno. Ovi ljudi su to tražili. Oni su rekli - nije Kurti kriv, kriv je Vučić. "Kaznite Vučića, jer to je način da mi počnemo da objašnjavamo narodu kako nas vraća u 90e, ne bismo li mogli da se vratimo na vlast."

Vučić je govorio i o narednim putovanjima i susretima van zemlje.

"Koliko sam čuo i Putin i lider Emirata, Egipta će biti na Pojasu i Putu. Nemam bilateralu. Sreo sam se oko 25. novembra i rekao sam da će biti sukob u Ukrajini, tada su mi se smejali. Ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama, činjenicama, a ne time što bi neko voleo da čuje. Biće još gore. Zato je za nas važno da čuvamo mir. Da se ponašamo odgovorno i ozbiljno i da čuvamo svoju poziciju. Nemam zakazanu bilateralu sa predsednikom Putinom, niti smo planirali, ali pretpostavljam da ću ga videti. Biće i Orban i mnogi drugi. Mnogo lidera iz arapskog sveta. Ne verujem da će doći svi iz arapskog sveta doći zbog krize između Izraela i Palestine," rekao je Vučić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otkrio je i datum raspisivanja izbora.

Izbora će biti do kraja godine - rekao je Vučić i pokazao pismo opozicije kojim su tražili izbore.

"Izbori 17. decembra, sve smo im zahteve uslišili. Tražili su i dobili beogradske i parlamentarne izbore. Imaće još i vojvođanske," rekao je Vučić i dodao: "Razumeo sam im iako su nepismeni i izašao u susret. Da nije tužno, i ja bih se malo nasmejao."

"Bili na kafi u ambasadi pa im promenili mišljenje za 5 minuta. A onda su rekli - "ne sme Vučić jer su mu Amerikanci zabranili". A danas novinarka "Nova Svećija" televizije pita Hila - "jeste li dobili pismo da se odlože izbori". Inteligentan odgovor ambasadora Hila. Moraju da porade na svom engleskom. Opismenjavanje u politici nekada traje decenijama, a nekada se ne okonča uspešno. U svakom slučaju, suština je u tome da sam kukavica koji ne sme da raspiše izbore. Kažem vam, bili, otišli na kanabe, čuli da Vučić ne sme da raspiše izbore, zbog straha od Amerikanaca i ne znam koga. Zašto je važno za građane da imamo izbore? Ja mislim da je važno kada postoji lažna predstava o krizi legitimiteta organa vlasti, onda je važno da ljudima izađemo u susret. Da ljudi mogu da kažu šta misle o tome kako se Srbija kreće, dali radimo ili ne dobro, žele li nekog drugog ili ne. Ne postoji ništa odvratnije u politici nego držati se za svoju fotelju kada nemate dovoljno procenata podrške građana, kao što su to radili od Pajtića, Tadića, Đilasa, do poslednjeg trenutka se držali za fotelju grčevito samo da još koji dan ostanu na vlasti. Zatim ono što oni ne mogu da razumeju. Da postoje ljudi koji nisu pokvarenjaci, nego koji imaju moral, žele da budu tu, upravljaju državom, samo ako imaju podršku naroda. A ne zato što im legalitet to omogućava. Legitimitet je ključna stvar. Ja sam se rukovodio interesom građana. Smatram da je Srbija na prekretnici, da nam je potrebno drugo poluvreme. Da nam je potrebno da pokažemo šta smo uradili i šta ćemo da napravimo. Kada kažem penzije će biti povećane toliko i toliko - svi znate da će biti tako," rekao je Vučić i dodao da je isto za plate, Beograd na vodi, prokop, druge projekte...

"Narod mora da se izjasni. Ljudi su nosilac suvereniteta. Narod mora da zna da smo jedan deo teških reformi završili. Da je Srbija krenula brzo, snažno da se razvija. Da je uspela da štiti interese našeg naroda zapadno od Drine, u CG i svuda gde on živi na prostoru bivše Jugoslavije," rekao je Vučić.

"Na ljudima je da kažu kakvu politiku žele i ja nemam problem sa tim. Za razliku od njih ja nikada nisam pravio posle izbora nikakve scene i priznavao izborni rezultat i kad bih gubio sa 0,3 posto razlike. Mi nećemo da idemo sa njima u vlast, ne interesuje nas opstanak na vlasti i kupovina bilo koga. Ne interesuje nas pravljene praznih i besmislenih dogovora ni o čemu. Nas interesuje da uradimo nešto za građane Srbije i ovu zemlju. Možemo da dobijemo poverenje građana, to je u redu, ne možemo, neka vlada neko drugi," rekao je Vučić i dodao da nema nameru da se sklanja jer nema nijedan račun u inostranstvu ili nekretnine bilo gde van ove zemlje.

"A šta ćete da mi uzmete? Obraz da mi uzmete?" upitao je Vučić i naveo šta je sve uspešno urađeno za 11 godina, a što prethodna vlast nije uradila.

Kako kaže ne pada mu napamet da beži i da se sklanja od nikoga.

"Ja ne mogu i neću da budem sa svima. Ne interesuje me preživljavanje, mene zanima rezultat - navodi predsednik i dodaje da mu nije nikakav probhlem da bude opozicija."

O izgradnji i ulaganjima

"Neću da ostajem, hoću zajedno sa narodom da menjam Srbiju," rekao je Vučić i dodao:

"Dobićemo metro 2028, 2029. godine. Uz sve poteškoće. Vi sad ne možete da pretpostavite koliko mi problema imamo. Vi u Srbiji ne možete gasovod da dovedete."

Vučić je pokazao mapu opremanja zdravstvenih ustanova.

"Crvenom bojom označena su mesta koja dobijaju magnetne rezonance. Ultrazvučni aparati su označeni zelenom bojom, a žutom bojom mamografi. Kako kaže, naročito su insistirali na zapadnoj, južnoj i istočnoj Srbiji," rekao je Vučić.

"U Babušnici će biti mamograf. Moramo da zaštitimo naše majke, žene sestre," naveo je Vučić.

Vučić najavio rast penzija u Srbiji

"Želim da ljudi vide razliku, koliko penzija ide brže od inflacije. To je razlika u rastu životnog standarda naših penzionera. Ja sam ponosan i zahvalan našim penzionerima na ogromnoj podršci ne meni, reformama i što su uvek bili uz svoju državu. Oni su izveli ovu zemlju na pravi put," rekao je Vučić.

Dodaje da je to za njega od presudnog značaja.

"U decembru će prosečne plate biti 800 evra, u Beogradu ide u nebesa. Verujem da je naš zadatak da poboljšamo životni standard ljudi u centralnoj, južnoj, zapadnoj Srbiji i na istoku Srbije. Sutra se u Vranju otvara novi mamograf, rekao je predsednik. To je veliki novac, ovo su desetine i desetine miliona evra. Da se smanje liste čekanja i da ljudi imaju to u svojim sredinama. Retke bolesti - uloženo u periodu od 2008 do 2012. sva sredstva koja su uložili su 130 miliona dinara, a mi smo u periodu od 2013. do 2023., trebalo bi da bude duplo, duplo je veći period, 12,3 milijarde. 100 puta više. Jel ih sramota da svaki dan lažu narod kako ne lečimo decu i kako nećemo da lečimo decu. Inovativni lekovi. Za osam godina, 21 inovativni lek, mi za 6 godina 80 inovativnih lekova. Danas su uzeli da kažu da ne vodim računa, pošto sam za sve kriv ja u ovoj zemlji, rekli da neću da pomognem devojci Jeleni Stojiljković u Velikom Gradištu... To inače radi komisija za terapiju, trebalo je da donesu odluku sledeće nedelje, to rade stručni lekari, ne ja. Ja sam razgovarao sa njima u međuvremenu. Ja nemam problem, čak i kad ste tako odvratni kao medijska kuća, kad pokušavate da od mene napravite zver i nekoga ko ne voli ni svoju a kamo li tuđu decu. Toliko sam se borio i učinio za vsako dete, ko god mi se javio, kad god sam morao... Ne morate da brinete, pomoći ćemo i Jeleni Stojiljković. Ima sistema, 100 puta više nego što ga je bilo, mnogo više nogo u Americi i Danskoj, kod nas se leči ono što se kod njih ne leči. Kad pričate da se nešto leči SMS-om, to se u Americi i Danskoj ne leči nikako, pa ni SMS-om, to se kod nas leči uz pomoć države. Sit sam tih prevara i tog foliranja opšteg u kojem oni tobož vole decu, a ovi zlikovci na vlasti ne vole. Vi volite decu, ja ne volim decu? Jel ste to sami smislili ili vam je neko pomogo? Naučile vas službe da tako lažemo narod. A kad dođemo sa brojevima, onda više nemamo kud. Tim gore po brojeve i tim gore po činjenice," naveo je Vučić.

On je naveo i da su nam devizne rezerve i zlato na rekordnom nivou i istakao da za Srbiju nema zime i da su nam sve rezerve na optimumu.

"Mi smo ozbiljna država i ozbiljno smo se snabdeli za zimu," rekao je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=12&nav_category=11&nav_id=2413871
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 15, 2023 5:08 am

Vučić: "Srbija mi više od života znači i nikada neće moći da me pokore"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi novi snimak na svom profilu na Instagramu.

IZVOR: B92 SUBOTA, 14.10.2023. | 20:19

"Beskrajno volim Srbiju, Srbija mi više od života znači i nikada neće moći da me pokore. Neka živi naša Srbija! Napred Srbija", naveo je Vučić.

Podsetimo, Vučić je danas prisustvovao otvaranju auto-puta Ruma-Šabac.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=10&dd=14&nav_category=11&nav_id=2414948
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Okt 15, 2023 5:09 am

VUČIĆ NAJAVIO NOVE PROJEKTE Ovo je veoma važno za sve Srbe - Srbija se gradi!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas novinarima na otvaranju auto-puta Ruma-Šabac koji je svečano otvoren u 10.00 časova.

Predsednik je istakao da slede novi projekti koji će značajno podići nivo infrastrukture u Srbiji.

- Uskoro potpisujumo dva nova ugovora sa Kinezima, pogotovo je to radost za ljude iz Vojvodine. Drugi deo tog dela bi trebao da povezuje Inđiju, Novi Sad, Zrenjanin i Beograd. Pravimo taj trougao. Ićićemo i na izgradnju novog dela ka Prokuplju, kao i od Beograda do Niša, onda idemo ka Požarevcu, pa potpisujemo ugovor za brzu saobraćajnicu do Bele Palanke. Posle toga se završava deo do Preljine i Čačka, skoro neverovatno šta smo uspeli da uradimo - rekao je Vučić.

https://www.alo.rs/vesti/politika/817483/vucic-najavio-nove-projekte/vest?fbclid=IwAR1WHThRwY42bBoKZCS-mLeSIKuGr69XgfYcpjIS-edattz8PL7PGlyI3_M&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=vucic-najavio-nove-projekte-ovo-je-veoma-vazno-za-sve-srbe-srbija-se-gradi&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1411430
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu