Cafe 80's
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

2 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pon Sep 11, 2023 8:19 pm

Ovde možete da postavljagte sve informacije o našem predsdniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću.

Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Uto Sep 12, 2023 2:55 pm

PREDSEDNIK SRBIJE: Ovo je meni deveta fabrika u Nišu! Ne zovu džabe našu zemlju, zemljom kranova! Još 4,6 miliona evra podsticaja

POLITIKA

12.09.2023. 10:41h 11:41h

* Fabrika koja je svetski lider u svom poslu nije ovde došla na dan, godinu ili tri, već da ostane, decenijama, kazao je Vučić

* Razgovor sa radnicima: "Bez tebe ništa, predsedniče!" Vučić: "Ma, ne zavitlavaj me"

NIŠ - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je obeležavanju početka radova na izgradnji austrijske fabrike Palfinger u Nišu.

Obilazeći mesto na kom će fabrika nići, a proizvodnja početi već za 7-8 meseci, u junu, Vučić je naglasio da fabrika koja je svetski lider u svom poslu nije ovde došla na dan, godinu ili tri, već da ostane na desetine godina, decenijama, jer su ozbiljni...

"Ne zovu za džabe našu zemlju zemljom kranova"

U svečanom govoru pre postavljanja kamena-temeljca, predsednik Vučić se obratio zvanicama, pozdravio ih i zahvalio se Palfingeru na dolasku. Naglasio je da će država uložiti dodatni podsticaj od 4,6 miliona evra u Palfinger, što je novac poreskih obveznika Srbije, a kojim će se dodatno osnažiti Niš i njegova privreda.

- Hvala vam što ste izabrali Niš i Srbiju. Ova zemlja se intenzivno gradi i rekao bih da, ne slučajno, mnogi našu zemlju danas nazivaju baš zemljom kranova. A zamislite tek koliko će nam kranova biti potrebno za naš EXPO 2027!, rekao je Vučić pa dodao:

- Danas ovde imamo gotovo 30.000 zaposlenih više nego pre deset godina. Ogromne su promene i razlike napravljene u Nišu, ali ni to nije dovoljno. Zato nećemo da stanemo, već ćemo nastaviti da radimo i da se borimo. Ovo je dobar i veliki dan za Niš, a pred nama je još mnogo toga što treba da uradimo, naglasio je predsednik.

Naglasio je da Niš ima 10.000 formalno zaposlenih više, te podsetio da je prosečna plata nekad u Nišu bila tek tristotinak evra, a da je danas 699.

- Ovo je meni deveta fabrika u Nišu, koju sam ja otvorio, a bilo ih je još gde nisam prisustvovao... - rekao je Vučić.

"Ma, ne zavitlavaj me"

U razgovoru s građevincima, jedan od radnika viknuo je Vučiću: "Bez tebe ništa, predsedniče!" na šta mu je Vučić doviknuo: "Ma, ne zavitlavaj me!" a potom ga upitao odakle je. Odgovorio mu je da je iz Manasirišta kod Vlasotinca.

- Njihove plate su velike, veće od naših prosečnih plata, a ono po čemu se ističu jeste ta sigurnost, jer se njihovi zaposleni u kompaniji osećaju kao deo porodice - rekao je Vučić koji je potom porazgovarao s radnicima, uglavnom iz Nišavskog, Jablaničkog i Pirotskog okruga.

Predsednik je prethodno naglasio da se već pregovara da se tu osnuje i razvojno-istraživački centar koji bi okupio mlade stručnjake. Ispričao je i da je Palfinger došao u Niš jer je čuo od svojih saradnika i prijatelja koji u tom delu grada, baš pored njih, već imaju fabrike.

Palfinger će iz Niša proizvedeno izvoziti 100 odsto u Nemačku, Francusku, Austriju i Sloveniju...

Predsednik je obradovao građane Brzog Broda rekavši da će dalekovod i struja biti rešeni samo mora da se nađe najbolje tehničko i tehnološko rešenje za to, te da se neće izlaziti iz kancelarije dok se to ne reši.

Vučić je naglasio i da je ova fabrika velika stvar za Niš jer su Srbiju izgradile industrija i rudarstvo a što se posebno videlo i u eri korone kad su imale ogromnu ulogu, posebno kad ničeg drugog nije bilo poput zarade od turizma...

Obraćanje na polaganju kamena-temeljca u Nišu

- Ursula Balali, žena koja je decenijama radila u kompaniji Palfinger, izjavila je: „Ne treba da se prezivaš Palfinger, da bi se osećao kao jedan od njih!“ Koju lepšu i bolju pohvalu jedna kompanija može da dobije? U ovoj kompaniji je čovek i radnik na prvom mestu. Briga o čoveku i decenije tehnoloških iskoraka, koje su pratili brojni patenti i proširenje proizvodnje, načinili su od Palfingera svetskog lidera koji zauzima preko 35% tržišta dizalica i kranova. Hvala vam što ste izabrali Niš i Srbiju. Ova zemlja se intenzivno gradi i rekao bih da, ne slučajno, mnogi našu zemlju danas nazivaju baš zemljom kranova. A zamislite tek koliko će nam kranova biti potrebno za naš EXPO 2027! Meni je ovo deveta fabrika u Nišu kojoj polažem kamen-temeljac. Danas ovde imamo gotovo 30.000 zaposlenih više nego pre deset godina. Ogromne su promene i razlike napravljene u Nišu, ali ni to nije dovoljno. Zato nećemo da stanemo, već ćemo nastaviti da radimo i da se borimo. Ovo je dobar i veliki dan za Niš, a pred nama je još mnogo toga što treba da uradimo. Vama iz kompanije još jednom hvala što ste izabrali našu zemlju. Živela Srbija!, glasi govor predsednika na svečanosti polaganja kamena-temeljca.

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4240330/uzivo-predsednik-u-nisu-pocetak-radova-na-izgradnji-fabrike-palfinger

Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 14, 2023 8:42 am

Vučić danas u jednodnevnoj poseti Briselu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće danas u jednodnevnoj poseti Belgiji.

IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 14.09.2023. | 07:08

Vučić će se u Briselu sastati sa visokim predstavnikom EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Žozepom Boreljom, kao i sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom, i učestvovati u dijalogu pod pokroviteljstvom EU, saopštila je služba za saradnju s medijima predsednika Republike.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=14&nav_category=11&nav_id=2398975
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 14, 2023 3:08 pm

Vučić: Kurti nije hteo da prihvati, sastanak je okončan

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraćajući se javnosti iz Brisela nakon završenog dijaloga Beograda i Prištine, kazao je da je sastanak završen neuspešno.

IZVOR: B92 ČETVRTAK, 14.09.2023. | 13:48 -> 14:22

"Imali smo sastanak i mogu da kažem da je završen neuspešno", rekao je predsednik Vučić posle današnjih razgovora u Briselu.

Kako je kazao, sastanak je neuspešan u smislu pronalaženja jasnog puta ka normalizaciji odnosa.

"Što se tiče samog toka bilo je ne mnogo prijatnih, već dosta neprijatnih stvari. Logično, svi se bore za svoje. Jasno je da Kurti izbegava da formira ZSO. Srbija ne beži od svojih obaveza, ali smo rekli kakav kao i EU kako stvari moraju da se odvijaju. I mi smo takav predlog uprkos tome što nije lak za nas prihvatili, a Kurti je odbio i tako je završeno sve", rekao je Vučić i dodao:

"Mislim da ćete uskoro dobiti potvrdu od evropskih zvaničnika. Izneli smo da od našeg poslednjeg susreta, od 3. juna imamo 22 eskalatorna poteza i danas smo ih imali kada su u Zvečanu provocirali i zastrašivali ljude, a kada sam to izneo onda su se povukli. On je ponovio da je suština da Kurti nikada nije dao pozitivan odgovor na formiranje ZSO kad god ga to pitate, nego postavlja stalno uslove iako imamo potpisana dokumenta iz 2013. i 2015. gdoine.

Istakao je da je sada 50 puta više incidenata na Kosovu nego pod bilo kojom prethodnom upravom u Prištini.

Vučić je istakao da je sada pedeset puta više incidenata na KiM nego pod bilo kojom prethodnom administracijom u Prištini.

"Nisam nezadovoljan, malo sam zadovoljan što je Srbija pokazala konstruktivnost i spremnost za kompromis jer to nije ružna reč", rekao je Vučić.

Naglasio je albanskim novinarima da smatra da je mir najvažniji i u najboljem interesu i Srba i Albanaca.

"Razgovaraće se još, nije ovo kraj sveta", rekao je.

Takođe, istakao je da su pokrenuli pitanje ilegalne eksproprijacije, iseljavanja Srba iz insitiucija sa svojih radnik mesta.

"Kurti će morati da odgovori na pitanje eksproprijacije a za iseljavanje ne verujem".

Pitanja novinara

Vučić je rekao da je kompromisni predlog podrazumevao prvo formiranje ZSO, a zatim ispunjavanje obaveza od strane Srbije, ali obzirom da Kurti nije želeo da prihvati to, sastanak je završen.

"Razgovarali smo i o situaciji na severu KiM. Ukazao sam kako u procesu uspostavljanju normalnih odnosa ometa svakodnevno maltretiranje Srba i pokrenuli smo pitanje eksproprijacije i pitanje iseljavanje Srba iz institucija u kojima rade. Ne verujem da će biti pokrenut ikakav napredak, osim što će na beli papir koji je dobio od EU Kurti morati da odgovori o eksproprijaciji. Rekao sam da ću dati sve od sebe ako oni daju ostavke da ću pričati sa njima, ali ne mogu da odlučujem umesto njih", rekao je.

Podsetio da postoji nekoliko sporazuma Beograda i Prištine od kojih je osnovni Briselski.

"Moramo da počnemo sa implementacijom tih sporazuma. Ali je prvo neophodno formirati ZSO, ali oni ne žele da ni da pričaju o tome, to je kao kvadratura kruga. Uvek isti problem i ništa. A nećete čuti to samo od mene, već i od predstavnika EU. Uvek je intenzivno, ali to je naš posao".

O izborima na severu KiM, Vučić je izjavio da je najbolje rešenje da se ide na ostavke.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=14&nav_category=11&nav_id=2399250
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 14, 2023 3:11 pm

PREDSEDNIK ZABRINUT ZA SRPSKI NAROD NA KiM: Posle onog što sam danas čuo, očekujem reakciju Evrope

Novosti online

14. 09. 2023. u 14:27

ALEKSANDAR Vučić, predsednik Srbije, tokom obraćanja medijima nakon propalih pregovora u Briselu sa Aljbinom Kurtijem, istakao je da je sada još zabrinutiji za srpski narod na KiM, nakon onoga što je danas čuo.

- Srbija je pokazala želju da pristupa konstruktivnim rešenjima. Zabrinut sam za poziciju srpskog naroda na KiM posle onog što sam danas čuo. Očekujem reakciju Evrope nakon ovoga - kaže predsednik.

Vučić kaže da su u Leposaviću i Mitrovici po Kurtijevom nalogu tražili da se pridruže albanskoj asocijaciji opština.

- Naravno da je to cirkuska predstava. Čudi me da vi albanski novinari koji dobro znate kako ste mislili pre 25-30 godina kada ste smatrali da su vam prava ugrožena. I sada se radujete tome. Možete vi na papir da stavite šta hoćete i na tarabi svašta piše, nema ništa od toga. Leposavić i Zubin Potok su srpski - poručio je on.

https://www.novosti.rs/vesti/politika/1280541/predsednik-zabrinut-srpski-narod-kim-posle-onog-sto-sam-danas-cuo-ocekujem-reakciju-evrope?fbclid=IwAR0nyei40l9QdvcI2hfPuvBgoMuv2Rg4Y_FFdrwqEm28O8Vfyl4Q9Cvve8A&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=predsednik-zabrinut-za-srpski-narod-na-kim-posle-onog-sto-sam-danas-cuo-ocekujem-reakciju-evrope&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1348266
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 14, 2023 6:48 pm

Zlatni basketaši kod Vučića: Nadamo se zlatu iz Pariza – nagrada 200.000 evra

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostio je šampione Evrope, srpske basketaše.

IZVOR: B92 SREDA, 13.09.2023. | 14:25

Reprezentacija Srbije u basketu osvojila je zlatnu medalju na EP u Jerusalimu i peti put uzastopno se popela na krov Starog kontinenta.

"Stvarno sam ponosan na ove momke i gospodina Ždera i kao predsednik i kao običan građanin jer su ovi ljidi naučili da donose medalje sa svakog takmičenja i uglavnom su te medalje zlatne i oni su nesrećni kada nije zlato. To je sada olimpijski sport. Mi se nadamo zlato iz Pariza, velika obaveza za njih", rekao je Vučić.

"Od Majstorovića, Vasina, Baraća, Kojića, svih koji nam donose ove veličanstvene medalje. Ja sam gledao samo polufinale sa Letonijom, nažalost nisam mogao finale sa Litvanijom, ali ću da vratim, čuo sam da je bila teška utakmica", rekao je Vučić.

Predsednik je otkrio da će nagrada za svakog basketaša biti po 200.000 evra ako osvoje zlato na Ol.

"Hoću da im se zahvalim na ogromnom trudu i radu, mi ćemo da učinimo šta je do nas, a na njima je da nam radom, ambicijom i ljubavlju prema sportu i Srbiji još jedanput to pokažu i obraduju nas. Pomalo se školujem za tog trenera. Jeste bio rezultat 21:18, ali verujte nijednog sekunda nije se dovodio u pitanje pobednik. Oni su sve vreme to držali pod kontrolom, da ste videli njihovu potpunu nadmoć nad protivnikom", rekao je Vučić zlatnim basketašima poželeo mnogo uspeha.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=09&dd=13&nav_id=2398747
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 15, 2023 5:57 pm

UŽIVO: Vučić na prikazu naoružanja Vojske: Srbija je mnogo snažnija, nećemo da pripadamo nijednom bloku

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje danas u Nišu prikazu naoružanja, vojne opreme i dela sposobnosti Vojske Srbije.

IZVOR: B92 PETAK, 15.09.2023. | 15:39 -> 17:17

Prikaz naoružanja održava se u kompleksu Niške tvrđave.

Predsednik je na početku obraćanja čestitao okupljenima Dan srpskog jednistva, slobode i nacionalne zastave.

"Živimo u neko, ne lako vreme u koje gotovo nikada nema dobrih vesti, ali Srbija je danas mnogo jača i snažnija nego što je do samo pre nekoliko godina bila. Nastaviće da se razvija, ne samo u vojnom nego i u privrednom smislu, broja zaposlenih, izgrađenih puteva, pruga, škola, bolnica. To je ono čime možemo da se dičimo, i to je ono što našoj zastavi, našoj slobodi i našem jednistvu daje smisao. Želim da čestitam svim Srbima širom sveta, ma koliko granica da nas deli, onošto niko ne može da nam oduzme to je pripadnost srpskom rodu, to je isti jezik, to je ista srpska trobojka - crveno, plavo bela, čega se nikada nećemo odreći i uvek ćemo pripadati istom narodu i sa ponosom to isticati," rekao je Vučić.

Predsednik je rekao da smo, što se tiče vojske, dobili prethodnih nedelja značajna pojačanja u oružju i oruđu i da će toga tek biti.

"Mi nastavljamo da se razvijamo, ogroman novac ulažemo, neproporcionalno veliki u odnosu na našu ekonomsku snagu ali mi smo zemlja koja je jedina vojno neutralna u ovom delu. De fakto smo u okruženju zemalja koja pripadaju jednom vojnom bloku, a mi želimo ljubomorno da čuvamo našu vojnu neutralnost, želimo da sami brinemo o našem nebu, zemlji i deci. Nećemo se toga nikada odreći, dičimo se činjenicom da smo slobodna i slobodarska zemlja. Neka živi Srbija i srećan praznik svima," poručio je Vučić.

O Kurtiju:

"Ono što je mene zabrinulo je izjava Kurtija i to da niko nije ni primetio šta je on sve izgovorio i da se prave naivni na zapadu da ne vide šta je tačno Kurti rekao. Da sam ja izgovorio to što je izgovorio visio bih i u Berlinu i u Vašingtonu. Ali to su dvostruki standardi i licemerje sa kojim se suočavamo. Što se tiče reakcije, da je trebalo da se osudi Srbija skočili bi i Vašington i Berlin i Stano i svi, jer mi smo laka meta. Mi nismo priznali Kosovo. Ako pogledate Šolcovu izjavu ništa logično u njoj nema, gde on govori o završetku prve epohe napadom na Jugoslaviju odnosno Srbiju i CG i završetkom nove epohe posle svega što se zbiva u Ukrajini. Nema mnogo principa ali šta da radite. Mi na to moramo da naučimo i naviknemo. Zahvalan sam ljudima u EU koji su jasno istakli ko je taj koji ne želi stabilnost i mir," rekao je Vučić.

On je podsetio na izjavu Anjbina Kurtija koji je juče zapretio Srbima i Srpskoj listi rečima da moraju da "pate i plate":

"Zamislite da sam ja rekao da Albanci treba da pate i plate. Možete da mislite kakav bi odgovor bio Srbiji i meni".

"Njegova izjava da Srbi i Srpska lista "treba da pate i plate" je naišla na ogromno ogorčenje Srba. Videli ste njegovu osvetu u Gračanici. On će nastaviti da se sveti Srbima, ali su Srbi sve snažniji i ujedinjeniji u političkom i demokratskom otporu," rekao je Vučić.

On je rekao i da neki mediji u Srbiji sve vreme navijaju za Kurtija i sve vreme su na njegovoj strani.

"Šta očekujete onda od Berlina i Vašingtona kad imate ljude u Beogradu koji otvoreno navijaju protiv svoje zemlje, za progon srpskog naroda, protiv uspeha košarkaša jer kažu da će to neko u vlasti da iskoristi..." rekao je Vučić.

O Đokoviću

Vučić je u Nišu izjavio da ima odlične odnose sa teniserom Novakom Đokovićem.

"Mi se viđamo jednom, dva ili tri puta godišnje. Ne češće od toga. Protokol je drugačiji. Ne primate posle svakog gren slema tenisere. Kad god su Novak i članovi njegove porodice želeli uvek sam ih primao. Bezbroj puta smo razgovarali. Verujem da ću ga uskoro ponob+vo videti. On je legenda srpskog sporta, legenda Srbije. Sve najbolje mislim o njemu Ja sam u 10 do 2 pozvao moje saradnike da okače moju čestitku. Gledao sam njegov teniski meč do kraja," rekao je Vučić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić krenuo je u obilazak naoružanja u niškoj tvrđavi zajedno sa ministrom odbrane Milošem Vučevićem i čestitao praznik generalima.

Vučić pitao je pripadnike srpske vojske da li su zadovoljni sa uniformama i generalno položajem u Vojsci Srbije, na šta je redom od svih dobio jasan potvrdan odgovor.

"Srbija je mnogo napredovala, mora još da napreduje namenska. Uskoro nam stiže nešto što je veoma važno za opstanak Srbije. Nešto mnogo važno i menja poziciju Srbije," rekao je Vučić.

Predsedniku je prikazano posebno odelo nove generacije koje ima pod odelo za razhlađivanje i sa ventilacionim sistemom ispod šlema. Odelo se koristi zarad miniranja.

Vučić je sa pripadnicima vojske govori o Kornetu (moderna ruska prenosiva protiv-oklopna vođena raketa (POVR) namenjena za upotrebu protiv osnovnih borbenih tenkova).

"Svojevremno kada sam razgovarao sa Putinom on mi je govorio o Kornetu. Ja sam tada pitao o Dževelinu (protovtenkovske rakete). On je rekao da je Dževelin odlično oružje, ali da je Korner izuzetan," rekao je Vučić.

Vučić je pogledao ruski protivoklopni sistem Kornet, zatim protivoklopni raketni sistem 9K111, dalekometnu snajpersku pušku, automatski bacač granata, minobacace koji koriste različite kalibre, pušku Crna strela...

Vučić je zatim pitao vojnike da li imaju dovoljno bojeve i vežbovne municije, zatim je pogledao streljačko naoružanje specijalnih jedinica i puške Scar, hekler, modularne..

Vučiću su prilazili građani i deca da ga pozdrave i slikaju se sa njim. Na današnjem prikazu izložen je velik broj borbenih i neborbenih sistema, brojno naouružanje, vojna oprema, kao i proizvodi srpske odbrambene industrije.

Obilasku prikaza naoružanja prisustvuju i predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministar odbrane Miloš Vučević i ministar policije Bratislav Gašić.

Izložena vojna oprema i naoružanje izazvali su veliku pažnju građana koji su se u velikom broju okupili na tvrđavi i razgledaju prikazanu opremu.

U okviru prikaza biće izveden nalet vazduhoplova i ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane. Na danšnjem prikazu biće izložen velik broj borbenih i neborbenih sistema, brojno naouružanje, vojna oprema, kao i proizvodi srpske odbrambene industrije.

Takođe, prikaz će izvesti i pripadnici 63. padobranske brigade. Srbija i Republika Srpska danas obeležavaju zajednički praznik - Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, a centralna manifestacija biće održana u Nišu, u 18 sati u sportskoj sali "Čair".

Kako je najavljeno, centralnoj manifestaciji će prisustvovati predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ministri u Vladi Srbije, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović premijer Srpske Radovan Višković, kao i brojni drugi predstavnici.

Datum, 15. septembar, izabran je za obeležavanje Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, jer je tog dana 1918. godine probijen Solunski front, a na osnovu odluke vlada Srbije i Republike Srpske o zajedničkom obeležavanju ovog datuma.

Praznik je ustanovljen 2020. godine, a prvi put je svečano proslavljen 2021. godine i to u Beogradu na Savskom trgu, kod spomenika Stefanu Nemanji, u prisustvu zvaničnika Srbije i Republike Srpske. Prošle godine obeležen je u Bijeljini.

Skup svake godine počinje intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije "Moja Republika" i "Bože pravde". Uoči praznika zvaničnici pozivaju sve pripadnike srpskog naroda, gde god da žive, da na kućama istaknu narodnu zastavu - "trobojku".

Na ulicama Niša okačene su zastave Srbije. Čestitku povodom praznika uputili su predsednici Vučić i Dodik. "Srbijo, srećan Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave", naveo je predsednik na Instagram profilu "avucic".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=15&nav_category=11&nav_id=2399789
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 15, 2023 5:59 pm

Vučić ponovo na meti kritika Nove S: Tvrde da nije čestitao Novaku, ali činjenice govore drugačije

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić opet je "na udaru" portala Nova S.

IZVOR: B92 PETAK, 15.09.2023. | 14:35

Naime, taj portal objavio je tekst u kome se pitaju zbog čega nije došlo do susreta Vučića i Novaka Đokovića nakon što je osvojio pehar na US Openu.

Oni "nagađaju" da Novak nije stigao na prijem kod Vučića, ali i da je "činjenica" da je odnos između njih dvojice zahladneo.

Na portalu Nova S se takođe navodi da Vučić nije prikladno čestitao Novaku, da ga nema na drugom instagram profilu jer najbolji teniser sveta nije bio na prijemu, međutim istina je nešto drugačija.

Predsednik Srbije se nekoliko minuta nakon osvajanja pehara obratio Novaku i čestitao mu na legendarnom uspehu. On je na svom instagram profilu podelio Novakovu fotografiju uz sledeći tekst.

"Dragi Novače, čestitam Vam na pobedi u finalu US Opena i osvajanju 24. grend slem titule. Vaša upornost i naporan rad, uz neverovatan talenat, ne prestaju da nas zadivljuju i inspirišu. Hvala Vam što ste Srbiji doneli toliko radosti i ponosa", stoji u opisu objave.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=15&nav_category=11&nav_id=2399732&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke

Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 15, 2023 6:07 pm

"Srbi i Srpska lista treba da pate i da plate": "Zabrinula me je ta Kurtijeva izjava"

Presednik Srbije Aleksandar Vučić podsetio je u Nišu da je Aljbin Kurti u Briselu rekao da "Srbi i Srpska lista treba da pate i plate".

IZVOR: B92 PETAK, 15.09.2023. | 17:35

"Ono što je mene zabrinulo je Kurtijeva izjava koju niko nije primetio. Na Zapadu se pave naivni da ne čuju šta je rekao. Zamislite da sam ja negde rekao da "Albanci treba da pate i da plate". Možete da mislite kakav bi odgovor sveta bio Srbiji i meni lično", rekao je Vučić.

Predsednik je objasnio da nikakva novost nije licemerje sa kojim se suočavamo.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=15&nav_category=11&nav_id=2399855&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 15, 2023 6:09 pm

SRBIJA JE DANAS MNOGO JAČA! Predsednik Vučić obraća se u Nišu

Milan Lovas VESTI 15.09.2023 16:00 >> 17:31

Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave obeležava se danas centralnom manifestacijom u Nišu, na kojoj prisustvuje predsednik Vučić.

U Nišu se danas odvijaju dve važne manifestacije kojima prisustvovuje predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Predesdnik prisustvuje prikazi naoružanja, vojne opreme i dela sposobnosti Vojske Srbije u kompleksu Tvrđave i svečanoj manifestaciji posvećenoj obeležavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.

https://www.alo.rs/vesti/politika/806666/vucic-na-obelezavanju-dana-srpskog-jedinstva-slobode-i-nacionalne-zastave-video/vest?utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=srbija-je-danas-mnogo-jaca-predsednik-vucic-obraca-se-u-nisu-foto-video&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1350705
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 15, 2023 7:42 pm

SVEČANO OBELEŽEN DAN SRPSKOG JEDINSTVA U NIŠU! Vučić: Naša trobojka je naš PONOS! Hvala što je nosite i tamo gde nije lako

POLITIKA
15.09.2023. 18:04h 19:17h

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je svečanoj manifestaciji posvećenoj obeležavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.

Centralna manifestacija održana je u Sportskoj hali Čair u Nišu, a prisustvovali su i ministri u Vladi Srbije, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović premijer Srpske Radovan Višković, kao i brojni drugi predstavnici.

Obraćanje predsednika Aleksandra Vučića

- Teško je govoriti nakon patrijarha i predsednika RS, mnogo toga bih ispričao i što ne smem. Bolje za vas, nas, našu zemlju, mnoge stvari koje znam i prećutim jer svoju zemlju moramo da čuvamo. Ponosan sam na praznik koji svetkujemo. Zajednički smo odluku o tom prazniku doneli. Doneli smo je jer mi Srbi smo uvek umeli da se razjedinjujemo, da sebi pogrde izmišljamo ili lako tuđe prihvatamo. Imamo jednu zastavu, trobojku i svoj rod koga se ne stidimo. Pozivam sve građane koji žive u Srbiji, a nisu Srbi da budu ponosni. Nemojte nama i našem narodu da oduzimate pravo da se zovemo ponosnim Srbima na sebe, svoju prošlost, sadašnjost i budućnost.

- Zamislite da kažu da postoje hrvatski Srbi... Zašto nikad nije postojao srpski Hrvat, srpski Bošnjak... Nigde to niste mogli da čujete. Samo ste mogli da čujete da postoje neki drugi Srbi.

On je izjavio da u Crnoj Gori Srbi ne mogu da budu u vlasti jer nisu dovoljno uverljivi da će se boriti protiv omraženog Beograda i još omraženije Moskve.

- Šta će Srbi u Vladi? Oni mogu da budu samo remetilački faktor. Tako vam je svuda. Kažu da vole Srbe, ali one koji ne vole Beograd i Srbiju. To su nam radili i od Pavelića i pre Pavelića. Nas optužuju da pravimo Veliku Srbiju, a lažu... - kazao je Vučić.

Predsednik je istakao da na Kosovu i Metohiji nema ranjenih Albanaca, ali zato ima sedmorica ranjenih Srba, od toga dvoje dece.

- I ko je kriv? Ili obe strane ili Srbi. To se neće uskoro promeniti. Kada me pitate odakle sam, ne znam šta bih rekao. otac mi je prekodrinski Srbin, mama mi je starosedelac iz Vojvodine. Ja sam pomalo iz Niša, Pirota, Leskovca, Kikinde, Subotice, Pljevalja, Berana...odsvuda gde ima srpskog roda. Hvala narodu koji danas nosi srpsku trobojku, a gde je nije lako nositi. Na KiM gde naš narod trpi teror Aljbina Kurtija, ali i onima u Crnoj Gori.

Kaže da je dobro da u Srbiji imamo različita mišljenja po mnogim pitanjima, ali da uvek moramo da čuvamo svoju otadžbinu.

- Sramota me je bilo kad sam video da ima onih koji su na strani Kurtija, ali sam znao da su naši ljudi na strani svoje zemlje, da žele da sačuvaju mir, ali da neće dati na da naš narod bude proteran sa svojih vekovnih ognjišta. Naša trobojna zastava je naš ponos. Iza nje stojimo, uz nju se radujemo. Voleli smo Jugoslaviju i bila je čuvena pesma da "Igra rokenrol igra cela Jugoslavija", a danas sam ponosan što svi pevamo "Veseli se srpski rode", "Lazaricu", što pamtimo junake sa Košara! Neka živi srpski narod, živela Srbija! - istakao je Vučić.

18:42 - Obraćanje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika

Dodik je istakao da je pre četiri godine doneta odluka da se ovaj dan obeležava jer nismo obeležavali dan proboja Solunskog fronta. Kako kaže, to je bila ideja i inicijativa predsednika Vučića.

- Ja pripadam srpskom narodu i ne pripadam "bosanskim Srbima". Uvek žele da razbiju naše nacionalno jedinstvo, da mi priznamo i damo sve ono što imamo da bismo se nekome dopali - izjavio je ovom prilikom Dodik.

18.25 - Za sve prisutne upriličen jebogat kulturno-umetnički program

18.10 - Prisutnima se obratio patrijarh srpski Porfirije

- Radujem što sam ponovo sa vama ovde u Nišu, drage Nišlije, žitelji carskog Konstantinovog grada, grada koji je stamen i kamen crkve Božije u našem narodu. Ovde je svetlost Hristovog učenja zasjala utvrđena vernošću, junaštvom.

Patrijarh je podsetio na Čegar i ćele kulu i rekao da oni svedoče da srpski narod ovoga kraja nepogrešivo razume šta je to jedinstvo i šta je to sloboda.

- Posebno mi je drago što zajedno sa vama upućujem čestitku celom našem narodu gde god se nalazio. Jer po reči pesnika "i svuda gde je srpska duša koja tamo je meni otadžbina moja, moj dom i moje rođeno ognjište". Zato odavde čestitamo svim našim sunarodnicima Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Mi danas dižemo našu zastavnicu trobijku u ime Boga i za spasenje naše, za spas našeg ali i svih naroda koji sa nama žive što jemči dvoglavi orao sa štitom. I kad nije bilo srpske države bilo je jedinstva srpskog naroda, a hvala Bogu danas ima srpske države, a ima i Republike Srpske.

18.00 - Intonirane himne Srbije i RS, veliki broj građana prisustvuje ceremoniji

Praznik zajedno obeležavaju Srbija i Republika Srpska, a svečanost je počela intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije "Moja Republika" i "Bože pravde".

Datum, 15. septembar, izabran je za obeležavanje Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, jer je tog dana 1918. godine probijen Solunski front, a na osnovu odluke vlada Srbije i Republike Srpske o zajedničkom obeležavanju ovog datuma.

Praznik je ustanovljen 2020. godine, a prvi put je svečano proslavljen 2021. godine i to u Beogradu na Savskom trgu, kod spomenika Stefanu Nemanji, u prisustvu zvaničnika Srbije i Republike Srpske. Prošle godine obeležen je u Bijeljini.

Skup svake godine počinje intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije „Moja Republika“ i „Bože pravde“.

Uoči praznika zvaničnici pozivaju sve pripadnike srpskog naroda, gde god da žive, da na kućama istaknu narodnu zastavu – „trobojku“. Na ulicama Niša okačene su zastave Srbije.

Kurir.rs

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4243292/uzivo-vucic-na-ceremoniji-povodom-dana-srpskog-jedinstva-hala-cair-u-nisu-puna-do-kraja-vijore-se-trobojke-na-sve-strane-foto
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Sep 17, 2023 10:52 pm

UŽIVO Vučić: Raspisaćemo izbore do kraja 2023. godine

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti.

IZVOR: B92 NEDELJA, 17.09.2023. | 20:30 -> 22:08

On će tokom večerašnjeg razgovora govoriti o svim aktuelnim dešavanjima.

Govoreći o obeležavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, Vučić je rekao da je taj praznik mnogo važniji od toga hoćemo li imati vremena da "odemo negde da se odmorimo od odmora".

"Pred nama je novi period u kome moramo da budemo snažniji, čvršći, jedinstveni u mnogim pitanjima, ali to ne znači jednoumlje. Mislim da je važno da dobro pogledamo u budućnost i da u skladu sa tim vučemo svoje poteze. Važno je da imamo odgovorno rukovodstvo.", dodao je Vučić.

Vučić je zatim predstavio nove proizvode kojima su spuštene cene.

Sat koji Vučić nosi na ruci je poklon

Na pitanje voditeljke Verice Bradić, Vučić je govorio o svom satu koji je glavna tema na društvenoj mreži X.

Kako je objasnio, ljudi koji žele da se dokopaju vlasti po svaku cenu, uvek će izgovarati laži.

"Ja sam ovaj sat nosio, jer je to bila poruka jednom čoveku. Moćniku iz Međunarodne zajednice. To je poklon Miloša Zemana. Ima tu ugravirano. 11.09.2019. Aleksandru Vučiću, predsednik Češke republike MIloš Zeman", rekao je Vučić.

Sat je radila češka firma, ovaj sat je procenjen na vrednost kod nas, oko 1000 evra. To je poklon mog prijatelja Zemana, ponovio je Vučić.

"Idemo ispred vremena"

Predsednik je zatim govorio o tome kako su Kurtijevi specijalci maltretirali njegovog sina Danila i kako se on osećao u tim momentima.

"Oni su od muke pozeleneli jer Srbija nije proglašena krivom nego Priština", dodao je on.

"Mi moramo našu zemlju da promenimo u potpunosti za EXPO. Naša zemlja mora da izgleda potpuno drugačije. Mi moramo da radimo, a oni mi samo daju dodatnu energiju. Niko ne vidi i niko ne razume da ćemo za pet godina da imamo metro. Imamo samo papiroloških problema, ali idemo ispred vremena. To su velike stvari za Srbiju", naveo je Vučić.

"Sa jedne strane da ne prihvatimo politiku onih koji služe stranim interesima, a sa druge strane imamo one koji se junače pa bi da uvedu sankcije. Drže nam lekcije oni koji su dobprineli da nam se odvoji Crna Gora. Nama je potrebna stabilnost i sigurnost. Sa svih strana stranci skočili kao vrane i gavranovi na našu zemlju", rekao je Vučić.

Vučić o zahtevu da se održe izbori

Vučić je zatim pročitao zahtev opozicije da se održe izbori.

"Bog će znati šta su oni hteli. Odgovoriću im i na to gde kažu da se Srbija nalazi u dubokoj krizi. Doneli su deklaraciju u sprečavanju ponovne propasti Srbije oni koji su uništili Srbiju", rekao je on.

"Ja sam spreman da održim izbore, do marta. Evo raspisaćemo ih do kraja, do 31. decembra za 4. mart. Mislim da je to 60 dana. Ako ne onda nedelju dana ranije.", zaključio je Vučić.

"U istoriju besčašća će ući da su pojedini političari hteli da iskoriste tragediju. Umesto da se ujedinimo nisu sačekali ni da deca budu pokopana izašli su na ulice da iskoriste emocije ljudi. U istoriji takvo besčašće nije bilo", dodao je on govoreći o protestima opozicije i blokadi auto-puteva.

"Albancima je sve dozvoljeno"

Vučić je komentarisao i Kurtijevu izjavu da će Srbi da "pate i plate".

"Da sam to ja izgovorio bio bih u svim medijima. Ovo se naravno nigde nije pojavilo niti će, jer je Albancima sve dozvoljeno. Za mene je važno da smo uspeli da ne budemo krivci i da smo nekoliko ljudi izvukli iz pritvora. Za mene je važno da se borimo za ljude koji su i dalje u pritvoru. Moj najveći strah je taj pokušaj da se Srbima nametne krivica jer hoće da budu svoji. Imate progon Srba u Crnoj Gori, ako neće da se odreknu Beograda".

"Hil dobro zna da od nametnutih rešenja nikad nema ničega i da moraju da se postignu kompromisi", završio je on.

"Oni se slažu sa svim onim što radi Kurti. Smisliće oni nešto da smo mi krivi.

Doček sportista na meti kritika

Kad su u pitanju kritike povodom dočeka srpskih sportista (košarkaša i Novaka Đokovića), Vučić kaže da je nekima problem što je Srbija uspešna.

"Da nije bilo te pesme našli bi nešto drugo. Smeta im što se spominje Rumija, a u njoj žive i Srbi, Crnogorci i Albanci... Meni ne smeta kad neko spominje svoj rod. Što nam to brane? Nama je Tijana Bošković donela, defakto, uz sve druge devojke, donela sve zlatne i sad srebrnu medalju. Ona je iz Bileća ili Gacka iz Republike Srpske. Pa, šta? Dirljive su Novakove suze i drago mi je zbog svih ovih momaka ", kazao je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=17&nav_category=11&nav_id=2400706
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Sep 17, 2023 10:53 pm

"Danilu su uperili pušku u lice i grudi. To mi je bilo najtežih sat vremena"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je da mu je najteže bilo posle smrti Ksenije Vučić, kada je njihov sin Danilo otišao na Kosovo i Metohiju.

IZVOR: B92 NEDELJA, 17.09.2023. | 21:55

On je objasnio kako izdržava i podnosi svakodnevne napade i laži opozicije na njegov račum, a dotakao se i trenutka kada mu je bilo najteže.

"Nisam o tome govorio, ali ću vam reći da me niko nikada nije ni pitao da mi je najteže bilo posle Ksenijine smrti kad je Danilo otišao na Kosovo i Metohiju. Sa njim je bilo još momaka, ali su bili nenaoružani. Oni su me obaveštavali gde je", rekao je on.

da je sve to organizovao Aljbin Kurti, jer je Danilo bio praćen sve vreme.

"Onda su ih zaustavili. Izbacili su ih iz kola. Oni su doneli odluku, zato je Svečlja prvo slagao da su mom sinu skinuli majicu. Zaustavili su ih sa namerom da skine majicu. Dvojica su uperili pušku u lice i u grudi njega. Zamislite oca koji sluša i zna da je to Kurti direktno naredio da mu upere cevi u dete i znaju da on neće da skine majicu", rekao je Vučić i dodao:

"To je trajalo i trajalo... To mi je bilo najtežih sat vremena u proteklih 10 godina".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=17&nav_category=11&nav_id=2400735&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pon Sep 18, 2023 12:56 am

Vučić objasnio: Sat je poklon od Miloša Zemana

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pokazao je koji sat nosi na ruci i objasnio da je to poklon od Miloša Zemana.

IZVOR: B92 NEDELJA, 17.09.2023. | 21:36

Kako je objasnio, ljudi koji žele da se dokopaju vlasti po svaku cenu, uvek će izgovarati laži.

"Ja sam ovaj sat nosio, jer je to bila poruka jednom čoveku. Moćniku iz Međunarodne zajednice. To je poklon Miloša Zemana. Ima tu ugravirano: '11. 09. 2019. Aleksandru Vučiću, predsednik Češke republike MIloš Zeman'", rekao je Vučić.

Kako je kazao, sat je radila firma iz Češke, i procenjen je na vrednost kod nas, oko 1.000 evra.

"To je poklon mog prijatelja Zemana", ponovio je Vučić i dodao:

"Prvom srpskom detetu koje se 2024. godine bude rodilo na KiM daću ovaj sat, pokloniću ga dečaku ili devojčici. Verujem da će ostati u istoriji dvojica časnih ljudi kroz čije je ruke prošao sat koji ću dati na akciju, pa otkupiti. Ovaj sat mi je važan, jer sam ga dobio od čoveka koji se izvinio Srbiji. Ljudi tako slažu, napadaju vas... Ovaj sat nema veze sa ovim... Onda kažu, da sam gad, i da bi narodu da dajem parizer'".

Vučić je kazao da zna da izvinjenje neće dobiti.

"Da li mi je svejedno kada me napadaju, nije. Naučio sam sebe da strpljivo i trpeljivo na sve odgovaram. Ja sam za sat mogao pre tri dana da odgovorim, ali ne žuri mi se. Znam da na kraju uvek pobedimo. 2014. kada su lagali za tender za ispumpavanje... Ja sam bio u čudu. Nisam mogao da verujem da neko izmišlja toliko. Onda sam shvatio da se neki bore da Srbija bude uspešna, a neki ne. Ja dnevno moram stotine tekstova, sate i sate najgorih psovki da pretrpim, ali na to sam navikao".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=17&nav_category=78&nav_id=2400729
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pon Sep 18, 2023 12:58 am

Vučić doneo novu korpu: I ovi proizvodi će pojeftiniti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je nove proizvode čije će cene biti snižene.

IZVOR: B92.NET NEDELJA, 17.09.2023. | 21:05 -> 21:41

Govoreći o akciji "Bolja cena" Vučić je naveo da svako ima pravo da kritikuje, daje drugačije sudove. Međutim, kako kaže, važno je šta misle građani. Kaže da Srbija mora da brine o običnim ljudima, s obzirom na inflaciju koja je uvezena.

Obavestio je da je u jednom trgovinskom lancu 1860 odsto povećana prodaja parizera.

Nedavno je već najavio da će novi proizvodi pojeftiniti, a sada je otkrio da su u pitanju:

marmelada (sa 390 na 199 dinara)
džem (sa 339 na 229),
suncokretovo ulje (sa 160 na 144 dinara),
brašno (sa 79 na 50 dinara),
keks (sa 180 na 119 dinara),
namaz Sirko (sa 217 na 159 dinara),
pasulj (sa 349 na 259 dinara),
viršle (sa 109 na 79 dinara)
pašteta (sa 75 na 49 dinara)
grašak (sa 180 na 139 dinara),
kupus (sa 99 na 69 dinara),
margarin (sa 103 na 79 dinara),
kiselo mleko (sa 85 na 64 dinara)
luk (sa 99 na 79 dinara)
pasta za zube (sa 150 na 99 dinara)
sapun (sa 70 na 40 dinara).
Obavestio je da je ukupno na listi 37 proizvoda koji će pojeftiniti.

"Na listi ukupno imam 37 proizvoda. To su dobre vesti za ljude, građane. Mi smo to uradili iz još jednog razloga, mi smo targetirali one proizvode koji najviše utiču na stopu inflacije, želimo da stopu inflacije spustimo na ispod osam odsto do kraja godine", rekao je on.

Podsetimo, akcijom "Bolja cena" po nižim cenama je do sada moglo da se kupi 20 osnovnih proizvoda za ishranu, higijenu i kućnu hemiju – parizer, jogurt, deterdžent za sudove, špagete, dugotrajno mleko, sok od jabuke, krompir, domaći začin, šampon za bebe...

O platama i penzijama

Vučić je kazao da očekuje da će prosečna plata u decembru biti 840 evra, a da će se za samo godinu i tri meseca Srbija približiti prosečnoj plati od 1.000 evra.

Podsetio je da su u septembru povećane plate za 214.000 ljudi za 5,5 odsto, konkretno prosvetnim radnicima, medicinskim sestrama i negovateljicama i da ih čeka još 10 ili 11, možda i 11,5 odsto od 1. januara.

Takođe, penzionerima će biti povećane penzije od 1.oktobra za 5,5 odsto, a potom za 14,8 odsto.

"Mi očekujemo da ovu godinu završimo sa prosečnom platom u decembru od 840 evra, sa povećanim minimalcem od januara na 402 evra. Minimalac je bio samo 150 evra pre 10 godina. Očekujemo da sledeće godine prosečna plata u Srbiji u decembru bude 960 evra. Mi ćemo se samo za godinu i tri meseca približiti prosečnoj plati u Srbiji od gotovo 1.000 evra, a da pri tome ne ugrozimo stabilnost javnih finansija", istakao je Vučić.

Slede pripreme za EXPO

"Niko ne veruje da ćemo imati metro, a imaćemo ga ispred vremena. Uskoro ćete da vidite velike radove, ovo do sada su bile samo pripreme. To mora da se radi u celoj Srbiji. Nadam se velikoj investiciji za Niš, to će biti deseta fabrika. Nama je zato potrebno da izdržimo političke pritiske", rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, Srbija danas ima 2,3 miliona zaposlenih, više od 500.000 nego u periodu prethodne vlasti. "To je ogromna razlika u snazi zemlje", istakao je.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-doneo-novu-korpu-i-ovi-proizvodi-ce-pojeftiniti-2400725
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Sep 19, 2023 7:08 pm

UŽIVO Vučić se obraća iz Njujorka: Mi ne priznajemo nezavisno Kosovo

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Njujorka.

IZVOR: B92 UTORAK, 19.09.2023. | 17:29 -> 19:03

Vučić je naveo da je danas imao važne razgovore.

"Imali smo juče i danas mnogo sastanaka sa gotovo svim evropskim liderima koji su ovde prisutni. Još nisam video Đorđu Meloni, a ostale čini mi se da sve jesam. Imaćemo ručak predsednika sa Zapadnog Balkana. Imao sam susret sa Redžepom Tajipom Erdoganom i sa predsednnikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom. Očekujem izuzetno važan razgovor sa kineskim potpredsednikom Hangom Žengom i imaćemo još mnogo važnih bilateralnih sastanaka", naveo je Vučić.

"Sa turiski predsednikom sam razgovarao o regionalnim pitanjima i njegovoj poseti Srbiji. Biće susreta i sa Miroslavom Lajčakom i sa svima sa kojima moramo da razgovaramo o situaciji na Kosovu i Metohiji", rekao je Vučić.

Vučić je naveo da se i danas moglo videti postoje potpuno različita viđena sveta.

"Čini mi se da jo po prvi put brazilski predsednik dobio veći aplauz od američkog što nikada nije bio slučaj", rekao je Vučić.

Vučić je naveo da se vidi promena raspoloženja kod dela afričkih i azijskih zemalja.

Vučić je rekao da je politika Srbije politika odgovornosti i da je to fer politika.

"Prvo će da mi drže predavanje ovde za 7-8 minuta, pa će i svi ostali da mi drže pridike. Saslušaću ih, pa ću da im kažem da Srbiju kao predsednik vodim ja i dokle god je tako, vodićemo takvu politiku. Znamo kako smo mi prolazili sa sankcijama. Što bismo mi u takvim stvarima učestvovali", rekao je Vučić.

On je ukazao na činjenicu da je Bajden na prvo mesto stavio teritorijalni integritet i suverenitet.

"Više puta se pozivao na Povelju UN i na akte UN", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije je podsetio na protivpravnu agresiju na SRJ.

"I dalje ne priznaju Rezoluciju 1244. Velikima je sve dozvoljeno, a mi koji smo mali bolje da na vreme shvatimo koliko smo mali. Ja to još nisam shvatio, možda me pridikama ubede", rekao je Vučić.

"Mi ne priznajemo nezavisno Kosovo", rekao je Vučić.

Vučić u Njujorku prisustvuje generalnoj debati 78. zasedanja Generalne skupštine UN.

U Njujorku je danas počela generalna debata 78. zasedanja Generalne skupštine UN, a očekuje se da će među glavnim temama biti klimatske promene i rat u Ukrajini.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=19&nav_category=11&nav_id=2401596

Još jedno istorijsko obraćanje našeg predsednika.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Sep 19, 2023 7:14 pm

"ŠTO SE TIČE SANKCIJA RUSIJI..." Predsednik se javlja direktno iz Njujorka

Predsednik Aleksandar Vučić boravi u Sjedinjenim Američkim Državama do 22. septembra, gde će učestvovati na 78. zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.

Programom učešća predsednika Vučića planiran je i odvojen susret sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom, kao i neformalni ručak za lidere Zapadnog Balkana na poziv visokog predstavnika Evropske unije za spoljne poslove i bezbednosnu politiku i potpredsednika Evropske komisije Žozepa Borelja.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se građanima iz Njujorka.

Brazilski predsednik dobio jači aplauz od američkog

"Mogli ste i danas da osetite iz izlaganja lidera da ostaju potpuno različita viđenja sveta.
Ne znam da li se to samo meni učinilo, prvi put je brazilski predsednik dobio veći aplauz od američkog".

Veliki broj sastanaka
"Imamo ručak predsednika sa Zapadnog Balkana čim završimo ovaj razgovor".

"Dosad je možda i najduži razgovor bio sa Šarlom Mišelom".

"Očekujem sutra izuzetno važan razgovor sa kineskim potpredsednikom Hangom Džengom. Imaćemo još mnogo važnih bilateralnih sastanaka sa ljudima koji mogu mnogo da utiču i na investicije i regionalna pitanja. Srešću se i sa Lajčakom. Ovde moramo da obavimo mnogo posla, što bismo inače radili više meseci".

Na pitanje o sankcijama Rusiji, predsednik Srbije je odgovorio:

- Prvo ćemo da mi drže predavanje evropski zvaničnici. Pažljivo ću da i ih saslušam. Al dok Srbiju vodim ja, vodićemo politiku ozbiljnosti i odgornosti. Fer politiku. Mi znamo kako smo prolazi sa sankcijama. Što bismo mi u to učestvovali - rekao je predsednik Srbije.

https://www.alo.rs/vesti/politika/808065/obracanje-vucica-predsednik-se-javlja-direktno-iz-njujorka/vest?fbclid=IwAR0a3Iey0N1bmCuQY_ysdze4MeGln44ZOV9SaRog-1nconRc8GsjkIZIPtE&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=sto-se-tice-sankcija-rusiji-predsednik-se-javlja-direktno-iz-njujorka-video&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1358640

Ne znam zašto se više ne prekinu ova zamajavanje sa pregovorima? Sada sam se setio. Onda ne bi bilo velikih diplomatskih pobeda od strane našeg predsednika Aleksandra Vučića.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sensei Uto Sep 19, 2023 7:17 pm

VUČIĆ NA PRIJEMU KOD ŠOLCA: Predsednik se oglasio - Srdačan susret, ponovio sam poziv kancelaru da poseti Srbiju

PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je u Njujorku prijemu koji je priredio kancelar Savezne Republike Nemačke Olaf Šolc povodom 50. godišnjice članstva Nemačke u UN.

- Srdačan susret sa Olafom Šolcom. Iskoristili smo priliku da razmenimo mišljenja o aktuelnoj geopolitičkoj situaciji, ulozi i značaju Ujedinjenih nacija u današnjem svetu, ali i o doprinosu koji mi, kao zemlje članice, možemo da damo u rešavanju postojećih globalnih izazova.

Saglasili smo se da je #UNGA78 odlična prilika za lidere sveta da se sastanu i otvoreno razgovaraju o realnim problemima sa kojima se svi susrećemo. Ponovio sam poziv kancelaru Šolcu da poseti Srbiju, kako bismo podrobno razmotrili sva pitanja od značaja za unapređenje saradnje između naše dve zemlje - napisao je Vučić na svom zvaničnom Instagram profilu.

https://www.novosti.rs/vesti/politika/1282123/vucic-solc-njujork-generalna-skupstina?fbclid=IwAR2x9Xoct4NoVjotoZp_a-dydWQBT445-2h70AOORvkZXIelaHI6cqEHcdo&utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=vucic-na-prijemu-kod-solca-predsednik-se-oglasio-srdacan-susret-ponovio-sam-poziv-kancelaru-da-poseti-srbiju&ayu_origin=26&ayu_widget=34&ayu_post=1357316

Predsednik Aleksandar Vučić ume da odgovori na sve izazove interesu Srbije.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 22, 2023 12:40 pm

"ČUVAJUĆI NAŠE GRANICE, ČUVATE I SVOJE" Moćne reči Vučića u UN - Drago mi je da za većinu država članica dupli standardi ne postoje

Rama je u intervjuu za ABC njuz rekao da pristup Prištine pomaže Srbiji, jer, prema njegovim rečima, Srbija postaje žrtva u očima cele međunarodne zajednice i prijatelja i partnera tzv. Kosova.

"Reakcija premijera Kurtija pre nekoliko dana bila je bez presedana. Ne pamtim sličan slučaj, da visoki predstavnik Kosova direktno optuži predstavnika EU i kaže da je poslao pismo pritužbe zvaničnicima, Šolcu i Makronu. To su stvari koje vas ostavljaju bez reči i dodatno štete onome što navodno pokušavaju da poprave, jer teorije zavere o saradnji koju ste otkrili između Srbije i specijalnog izaslanika EU nisu nešto što je preporučljivo da se ​​uradi", rekao je Rama.

Ne sumnja, kaže, u Kurtijevu želju da učini najbolje za tzv. Kosovo, ali velika želja i dobra volja nikada nisu dovoljni, već je potrebna strateška vizija da bi se postigao cilj, što on ovde ne vidi.

Na konstataciju da je pomalo paradoksalno da Albanija predsedava Savetu bezbednosti, a da je nemoćna da utiče na Prištinu, Rama odgovara da on ne želi da utiče na Prištinu, jer tamo postoji vlast koja proizlazi iz volje naroda, i ona ima odgovornost da vodi tzv. Kosovo i izabere put do cilja.

"Suština je da mislimo put koji su oni izabrali ne vodi ka ostvarenju tog cilja, već vodi ka koliziji sa SAD i EU. Ovo je tužno, ali verujem da je privremeno", rekao je Rama.

Za njega je izvesno da to ne donosi željeni rezultat za tzv. Kosovo, a to je završetak procesa normalizacije, a potom i izlazak iz "ćorsokaka priznanja", pre svega među zemljama EU.

"To je i cilj francusko-nemačkog plana i to je trebalo da bude najveće moguće dostignuće što bi bilo i de fakto priznanje Srbije, bez obzira da li bi Srbija formalno priznala Kosovo ili ne. Kosovo bi dobilo svoje mesto, oslobodilo bi se tereta sukoba u nastavku procesa evropskih integracija. EU insistira na procesu normalizacije jer žele da integrišu Kosovo u celokupnu strukturu međunarodne organizacije, i u samu Uniju, što se nikada neće desiti ako Kosovo ne reši ovaj problem", rekao je Rama.

Na pitanje misli li da Srbija ima koristi od ove situacije, kaže da je žalosno što pristup Prištine pomaže Srbiji, a ne samom tzv. Kosovu, jer viktimizira Srbiju u očima cele međunarodne zajednice.

"Srbija igra igru, jer joj priliku daje kratkovida politika Prištine", rekao je Rama.

Na pitanje da li je sa ukrajinskim predsednikom razgovarao o nezavisnosti tzv. Kosova, odgovara da "put do konačnog priznanja Kosova prolazi kroz Prištinu".

"Nesumnjivo smo o tome razgovarali sa predsednikom Zelenskim i razgovaramo o tome u svakom trenutku sa svakim liderom koji predstavlja zemlju koja nije priznala Kosovo, ali s druge strane, veoma smo jasni i uvereni da put konačnog priznanja Kosova ne prolazi kroz Ukrajinu ili Ganu, Nigeriju, već prolazi kroz samu Prištinu, koja mora da se potrudi do kraja, iskoristi otvoreni put velike mogućnosti koja je stvorena francusko-nemačkim planom, uz podršku saveznika. Priština je ta koja mora da shvati da ne koristi ovaj temelj prijateljstva, već ga podriva pristupom koji ne razumem“, rekao je Rama.

Ocenio je i da su uzaludni napori "Srbije i Rusije" da ponovo otvore pitanje tzv. Kosova u Ujedinjenim nacijama.

Tzv. Kosovo je, kaže, dobilo rat, a potvrdio ga je i Međunarodni sud.

"To su uzaludni, propagandni napori, ali oni nikuda ne vode. Kosovo je dobilo rat, Kosovo je potvrdio sam Međunarodni sud, i to je nepovratno. Poenta je da Kosovo nije u stanju da osvoji mir, da mir pretvori u dobro koje treba međunarodno potvrditi i razvijati u svim pravcima", rekao je Rama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=22&nav_category=640&nav_id=2403038
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Pet Sep 22, 2023 6:40 pm

Govor Vučića na američkoj televiziji: "Uvek je 'obostranizam', bez obzira ko je kriv"

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u jutarnjem programu "Wake Up America" na američkoj televiziji Njuzmaks.

IZVOR: NOVOSTI PETAK, 22.09.2023. | 15:05

"Moramo da budemo objektivni što je više moguće. Znate da smo mi u pregovaračkom procesu pod okriljem Evropske unije. Pre toga smo imali dobre pokušaje sa administracijom predsednika Trampa. Mi smo pokušali da implementiramo Vašingtonski sporazum", rekao je Vučić odgovarajući na pitanje novinara.

Istakao je da je u okviru Briselskog sporazuma postignutog pre 10 godina jedna od obaveza prištinske strane bila formiranje Zajednice srpskih opšina, što i dalje nije učinjeno.

"Sada se bojim eskalatornih mera koje vlast Aljbina Kurtija preduzima u poslednje vreme, i koje će, bojim se, ponavljati i sutra, prekosutra i svakoga dana", rekao je predsednik.

Istakao je da Kurti ovakvim ponašanjem stalno provocira Srbe i da mu nije jasno šta očekuje.

"Ja sam video da je i državni sekretar Entoni Blinken reagovao, da je reagovala i Evropska unija", rekao je Vučić i dodao da te reakcije ipak nisu bile dovoljno jake kako bi ubedile Kurtija da prestane sa ovakvim provokacijama.

Na pitanje novinara da li smatra da bi reakcije morale biti snažnije, Vučić odgovara:

"Mi bismo voleli da vidimo veoma jasne signale od američke administracije i Evropske unije. Sa vremena na vreme, usudiću se da kažem, mi dobijamo signale, u srpskom smo to nazvali 'obostranizam', uvek kada treba da reaguju, bez obzira ko je pokretač i čija je krivica uvek su 'dve strane'", rekao je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=22&nav_category=11&nav_id=2403322
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Sep 24, 2023 6:57 pm

Vanredno obraćanje Aleksandra Vučića: Predsednik Srbije će razobličiti sve Kurtijeve podvale

Medijima će se u 20.00 časova obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

IZVOR: B92, KOSOVO ONLINE NEDELJA, 24.09.2023. | 13:12 -> 15:35

Vučić će se obratiti u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika.

Kako je ranije saopšteno iz Kancelarije za KiM on će "razobličiti sve laži i podvale" kosovskog premijera Aljbina Kurtija.

U saopštenju Kancelarije se dodaje i da je otkazana konferencija za medije direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petra Petkovića, koja je prethodno, zbog istog povoda, bila najavljena 14 sati.

"Medijima će se u toku popodnevnih časova obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji će razobličiti sve laži i podvale Aljbina Kurtija, tvorca haosa i pakla na Kosovu i Metohiji", saopšteno je iz Kancelarije.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=24&nav_category=11&nav_id=2404071
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Sep 24, 2023 8:18 pm

UŽIVO Vučić: Srbi su se pobunili, ne žele da trpe Kurtijev teror. 62 puta su koristili policiju protiv Srba

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić vanredno se obraća građanima Srbije povodom današnjih dešavanja na tzv. Kosovu.

IZVOR: B92 NEDELJA, 24.09.2023. | 20:00 -> 20:10

22 ekslatarona napada i preko 40 poteza usmereni prema Srbima - istakao je predsednik te rekao da ni na jedan način ne pravda ubistvo albanskog policajca.

"Ovo je jedan od najtežih dana za našu zemlju. Izvinjavam se građanima što se nisam ranije obratio, kao što znate od 1999. godine nemamo direktnu kontrolu i morali smo da ispitamo šta se dogodilo da bi mogli da saopštimo ljudima istinu i da pripremimo teren za donošenje odluka. Naime, govoriću samo o onome što se dogodilo, a onda ću dati ocenu. Noćas oko 2h 46min grupa Srba postavila je dva kamiona kao barikade u Banjskoj na severu KiM, zatim dolazi kosovska policija koja pokušava da ukloni te barikade i tu dolazi do sukoba, u tom sukobu je ubijen policajac Afrim Bunjaku i ranjeno još jedno lice. U 8.57 administrativni prelazi Jarinje i Brnjak su zatvoreni, okršaj i dalje traje. U 10.15 Albanci saopštavaju da su 4 srske opštine zona antiterorističke operacije. Šta se zapravo dogodilo, da ljudi znaju. Iako smo o tome govorili mnogo puta, iako sam i u Briselu i u Njujorku upozoravao da do ovoga može da dođe, malo ko je slušao," rekao je Vučić.

"Srbi, i to ne ljudi iz centralne Srbije, već sa KiM su se pobunili ne želeći da trpe više Kurtijev teror. Od 3. novembra kada je iz Berlina Kurti smenio komandira Đurića za region Sever, 62. puta su koristili tzv. kosovsku policiju protiv Srba, 22 ekslatarona napada i preko 40 poteza usmereni prema Srbima," istakao je Vučić i rekao da ni na jedan način ne pravda ubistvo albanskog policajca.

Podsetimo, policija tzv. Kosova saopštila je jutros da je sinoć oko 2.30 došlo do pucnjave kod sela Banjska u kojoj su ranjena dva pripadnika kosovske policije, od kojih je jedan podlegao povredama.

Takođe, Eparhija raško-prizrenska oglasila se saopštenjem u kojem navodi da najoštrije osuđuje napad koji se dogodio jutros na severu Kosova, u blizini sela Banjska.

To je ozbiljan incident koji može imati velike posledice i zato je veoma važno da se preduzme sve kako bi se sačuvao red mir i poredak, ističu iz Eparhije raško-prizrenske.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=24&nav_category=11&nav_id=2404132
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Ned Sep 24, 2023 9:27 pm

Vučić: Najmanje trojica Srba stradala, dvojica od snajpera. Imamo snimke

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se večeras građanima povodom današnjih dešavanja na Kosovu i Metohiji.

IZVOR: B92 NEDELJA, 24.09.2023. | 20:00 -> 20:50

"Ovo je jedan od najtežih dana za našu zemlju. Izvinjavam se građanima što se nisam ranije obratio. Kao što znate, od 1999. godine nemamo direktnu kontrolu i morali smo da ispitamo šta se dogodilo da bi mogli da saopštimo ljudima istinu i da pripremimo teren za donošenje odluka.

Naime, govoriću samo o onome što se dogodilo, a onda ću dati ocenu. Noćas oko dva sata i 46 minuta grupa Srba postavila je dva kamiona kao barikade u Banjskoj na severu KiM, zatim dolazi kosovska policija koja pokušava da ukloni te barikade i tu dolazi do sukoba. U njemu je ubijen policajac Afrim Bunjaku i ranjeno još jedno lice. U 8.57 administrativni prelazi Jarinje i Brnjak su zatvoreni, okršaj i dalje traje. U 10.15 Albanci saopštavaju da su 4 srpske opštine zona antiterorističke operacije. Šta se zapravo dogodilo, da ljudi znaju. Iako smo o tome govorili mnogo puta, iako sam i u Briselu i u Njujorku upozoravao da do ovoga može da dođe, malo ko je slušao," rekao je Vučić.

"Srbi, i to ne ljudi iz centralne Srbije, već sa KiM su se pobunili ne želeći da trpe više Kurtijev teror. Od 3. novembra kada je iz Berlina Kurti smenio komandira Đurića za region Sever, 62 puta su koristili tzv. kosovsku policiju protiv Srba, 22 ekslatarona napada i preko 40 poteza usmerena prema Srbima," istakao je Vučić i rekao da ni na jedan način ne pravda ubistvo albanskog policajca.

Prema rečima predsednika, desetine Srba je za više od sat vremena bilo potpuno okruženo i desio se brutalan napad na njih.

"Oni su dali "kart blanš" Kurtiju da se obračuna sa teroristima. Prema dosadašnjim informacijama koje imamo, dvojica su teško ranjena, trojica ubijena i postoji bojazan da je i četvrto lice stradalo. Presretali smo šta je albanska policija radila i zbog prevoda čekamo dokaze šta je albanska policija radila," rekao je Vučić i dodao da jednom licu nisu hteli da ukažu pomoć i da je zato životno ugroženo, za šta i postoji tonski snimci.

"Šta se dalje događalo? Ima jedna neverovatna stvar, za svega sat i dvadeset minut, tih nekoliko desetina Srba bili su potpuno okruženi, rađeno je logistički, izveden je brutalan napad na njih. Dali su kart blanš Kurtiju da se obračuna sa teroristima. U ovom trenutku trojica Srba su stradala, dvojica od snajperske vatre, sa velike udaljenosti, kada nije bilo potrebno da budu likvidirani, i postoji bojazan da je četvrto lice stradalo," rekao je Vučić.

Kako je rekao, koristili su snajpere, te pogodili privatne kuće oko Banjske.

"Naime oni su do manastira došli jer su imali dva ranjena mladića kojima su želeli da ukažu pomoć. Crkva nije imala veze sa tim. Zatim je krenula spin revolucija. Valjda svima koji su okrvavaili ruke protiv Srbije '99 godine. Za ovaj oklopni tam za koji su rekli da je vozilo Žandarmerije... To je ono što su naši ljudi koristili od 96. do 98. godine i to nema veze sa vojskom i o takvim lažima me sramota i da govorim. Evo pogledajte kako to izgleda," kazao je predsednik.

Albanski portali objavili da su ubijeni Počuča i Pavle Bihali
Albanski portali su objavili da je ubijen Pavle Bihali, kako bi napravili vezu sa Beogradom, kazao je predsednik te dodao kako su albanski mediji pustili mnoštvo infrormacija koje su notorne laži, kao i ona da se vernike monaštvo drži kao taoce.

"Pokazaću vam kako su, hvaleći se da su ubili teroriste, pokazali snimak iz Nagorno Karabaha. Nije bilo važno kako će da slažu, već da se krivica za ubistvo albanskog policajca svali na Beograd i da pokažu kako imaju pravo maltretirati građane na severu KiM. Posebno su napadali i srpsku pravoslavnu crkvu, po staroj mantri i notornoj laži da se preko crkve prenosi neko oružje. o rtome je lagao i Kurti i svi drugi. Podrazumeva se svako normalan će osuditi ubistvo, ali je inzeresantno da za pokušaj ubistva niko nije izdao saopštenje o "gnusnom" ili "odvratnom" sa čim smo saglasni... Samo ih pitam šta bi sa Dragišom Galjakom i šta je sa istragom za njegov pokušaj ubistva. Zato što ih to ne zanima, jer su takvom brzinom opkolili Srbe i pokazali kako su oni krivi za sve," kaže Vučić.

Jedini krivac za sve Aljbin Kurti i deo međunarodne zajednice koja mu pomaže, jasan je predsednik. Kako kaže, Kurti je sve vreme provocirao i žao mu je što je deo Srba na to, nažalost, naseo.

"Ni jedan drugi čovek ne želi sukobe i rat osim Kurtija. Želi da nas uvuče u rat i to je jedino što radi sve vreme. Kada je postojao takav vid sukoba u Severnoj Makedoniji svet je to zaustavljao, a danas su rekli pobijte ih sve," istakao je Vučić i dodao da je za to sve za nas nauk da znamo s kim imamo posla.

"Mogli ste čuti kako je to sve Srbija uradila i to dovoljno govori o tome kakve su im namere. Od Roka do Felingera koji poziva na bombardovanje," istakao je Vučić.

"Nije šteta da umre"
Kako kaže, celi dan su imali zasedanje centra za nacionalnu bezbednost i odluke će biti donesene pažljivo, detaljno i temeljno će biti urađene.

"Imali smo ceo dan sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost, odluke ćemo donositi pažljivo, detaljno ih primremiti, i sa tim odlukama izaći pred naš narod u danima pred nama, pozivamo međunarodnu zajednicu da se formira ZSO i da na severu Srbi budu policajci, jer to je jedini načini da Srbi više ne budu proterivani i da više ne bude sukoba," rekao je Vučić.

Predsednik je potom pročitao deo prevedenih izjava Albanaca prema ranjenom mladiću koje su u najmanju ruku jezive "vi mu kao dajte prvu pomoć"; "pusti ga da ostane ovde"; "nije toliko hitno, nije šteta da umre" koje su praćene podrugljivim smehom.

"Znam kakve su emocije kod ljudi i ne mora niko o tome da mi govori. Znam šta bi ljudi najviše voleli u besu. Moja molba za sve je da budemo dovoljno pametni i da budemo ti koji ćemo da donosimo odluke a ne drugi, ma kako bolne bile," poručio je Vučić.

"To nisu uniforme ni vojske ni policije Srbije"
Na pitanje novinarke o licemernom ponašanju Međunarodne zajednice predsednik je istakao kako im je licemerje srednje ime.

"Sve vreme su tražili razlog za ovo. Pritisak na Srbiju da prizna Kosovo je suština. Da ne pričam da su nam uništili vojsku. Moja poruka najvažnija je to da nikada vam nećemo priznati nezavisno Kosovo. Možete sve da nas pobijete. Srbija nikada neće priznati nezavisno Kosovo! Nakaradnu tvorevinu koju ste stvorili bombardovanjem... spremni smod a razgovaramo uvek, a na priznanje Kosova zaboravite," odgovorio je Vučić.

Na pitanje novinarke N1 Vučić je pomenuo da je u istima bilo insinuacija da je srpska vojska dala uniforme i da je Srbija kriva za današnja dešavanja.

"To nisu uniforme ni vojske ni policije Srbije. Uniforme se kupuju na tržištu i nije nikakav problem da se nabave," poručio je Vučić.

Poručio je da bez dozvole KFORA nije moguć ulazak na miran način. Dodao je i da je celi dan "na vezi" sa Petkovićem, te da je narod na severu KiM u strahu.

"Ne mislim da je problem što su ljudi danas bili zaključani, već što su Albanci pucali po okolnim kućama. Nisam shvatio smisao svega toga," rekao je Vučić i istakao da su valjda Albanci strahovali da u tim kućama ima neko ko će im pružiti otpor.

KFOR je zadužen za slobodu kretanja, trebalo je da ih oni štitite i da sklone barikade, podsetio je predsednik.

"Da vas pitam šta biste na našem mestu ne biste znali šta da mi odgovirite. Sve vreme pratimo šta se dešava. Bilo je toliko problema i muka da jednostavno nismo mogli da uradimo to ranije. Ne mogu pred narod sa tim šta sam pročitao u novinama, kao što su drugi izlazili celi dan sa poluinformacijama. Mnogo je Srba stradalo za slobodu Srbije i za KiM u Srbiji, ali jedno je sigurno - KiM odnosno Kosovo nikada neće dobiti svoju nezaivsnot od Srbije. Koliko god se strani faktori silili... Mi ćemo odluke donosti u narednim danima," ističe Vučić.

Komentarišući Mihajla Rota, koji nije mogao ni da prevali preko usta i osudi albansku policiju kada je pucano na srpsku decu, predsednik ističe da je sam Rot jedan od glavnih krivaca za sve što se dešava na KiM.

Predsednik se osvrnuo i na sramne prozivke od strane opozicije.

"Oni ni reč nisu rekli. Niko od njih nije radio da deeskalaciji jer je postojao "kart blanš" za ubistvo Srba nakon ubistva Albanca što do sada nigde nije dozvoljeno. Što se njih tiče, sramota me, pravo da vam kažem i da ih komentarišem. Ne znam o čemu pričaju. Valjda od sebe polaze. Toliko su brinuli za Srbe i toliko im je žao pa su jedino razmišljali o tome kako će nešto na izbore da im se odrazi... Sačuvaj me Bože," zaključio je predsednik.

Na pitanje o ugroženosti srpskog naroda na KiM predsednik nije želeo mnogo da komentariše te istako da ovo nažalost nije epilog.

"Dovoljno je loše da bude epilog ali se plašim da će biti lošije. Nisam slučajno rekao da ćemo u danima pred nama da donosimo odluke. Lagali su sve vreme... Godina i po dana od Ukrajine i laži kako Srbija hoće da ratuje. A nikada nisu rekli izvini. Za dvojicu stradalih znamo da su iz Kosovske Mitrovice, porodicama iskreno saučešće i porodici albanskog policajca. Za sve je to Kurti kriv. Da nije bilo albanske policije već srpske, kako priliči, ništa se to ne bi dogodilo," poručio je Vučić.

Podsetimo, policija tzv. Kosova saopštila je jutros da je sinoć oko 2.30 došlo do pucnjave kod sela Banjska u kojoj su ranjena dva pripadnika kosovske policije, od kojih je jedan podlegao povredama.

Takođe, Eparhija raško-prizrenska oglasila se saopštenjem u kojem navodi da najoštrije osuđuje napad koji se dogodio jutros na severu Kosova, u blizini sela Banjska.

To je ozbiljan incident koji može imati velike posledice i zato je veoma važno da se preduzme sve kako bi se sačuvao red mir i poredak, ističu iz Eparhije raško-prizrenske.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=24&nav_category=11&nav_id=2404132
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 28, 2023 8:39 pm

Vučić za Rojters: "Srbija ne želi rat, Kurti je uzrok svih problema na Kosovu"

Uzrok svih problema na Kosovu je Aljbin Kurti, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za Rojters.

IZVOR: KOSOVO ONLINE ČETVRTAK, 28.09.2023. | 19:11

On je odbacio sve navode o bilo kakvoj umešanosti Srbije u incident u Banjskoj, jer to što se desilo svakako nije odgovaralo Beogradu.

Vučić je rekao da Aljbin Kurti želi da protera Srbe sa Kosova i da koči kompromisno rešenje neophodno za popravljanje odnosa Beograda i Prištine.

"Uzrok svih problema na Kosovu je Aljbin Kurti. On je taj koji je sve ovo doveo", rekao je Vučić.

On je rekao da je Kurtijevo odbijanje da formira Zajednicu srpskih opština, telo koje bi prema odredbama sporazuma Beograda i Prištine iz 2013. godine obezbedilo kosovskim Srbima veću autonomiju, podstaklo tenzije koje su dovele do nasilja u Banjskoj, piše Rojters.

"Za nas je pozicija na Kosovu očigledno užasna, ali... Moramo da budemo uz svoj narod... Da se trudimo da sačuvamo mir”, rekao je Vučić i naveo da je rešenje uvek u dijalogu.

On je podsetio da je Beograd osudio ubistvo policajca u Banjskoj i dodao da će Srbija "pokrenuti postupke pred nadležnim pravosudnim organima" i istražiti osumnjičene.

"Koja su to krivična dela, to je pitanje za tužioca", rekao je Vučić.

On je optužio Kosovsku policiju da je ubila jednog od naoružanih napadača "sa udaljenosti od jednog metra", nakon što se predao, opisujući to kao "pogubljenje".

Vučić je negirao navode kosovske predsednice Vjose Osmani da je Beograd podsticao nasilje, rekavši da Srbija neće imati koristi od toga, jer bi to ugrozilo njenu poziciju u pregovorima sa Prištinom pod pokroviteljstvom EU.

"Zašto bi ovo bilo od koristi za Beograd? Šta bi bila ideja? Da uništimo našu poziciju koju gradimo godinu dana? Da ovo uništimo za jedan dan? ... Srbija ne želi rat", poručio je Vučić.

On je rekao da će Srbija istražiti poreklo oružja koje je nakon incidenta zaplenila Kosovska policija.

Takođe, naveo je da će Milana Radoičića, koji je, prema navodima vlasti u Prištini, prisustvovao pucnjavi, "pozvati tužilac".

Rojters podseća da Srbija smatra Kosovo svojim integralnim delom i, uz podršku brojnih zemalja, uključujući članice Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija koje imaju veto, Rusiju, Kinu i pet članica EU, odbija da prizna njegovu nezavisnost. Beograd finansira škole, javni zdravstveni sistem i većinu drugih institucija u delovima Kosova u kojim Srbi čine većinu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=28&nav_category=11&nav_id=2406227
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Admin Čet Sep 28, 2023 8:40 pm

Vučić se sastao sa ministrom spoljnih poslova Danske

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ministrom spoljnih poslova Kraljevine Danske Larsom Lekeom Rasmusenom.

IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 28.09.2023. | 07:48 -> 13:51

Sastanak je počeo u 13.30 časova, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=28&nav_category=11&nav_id=2405841&utm_source=stare_preporuke&utm_medium=b92_mozda_vas_zanima&utm_campaign=b92_stare_preporuke
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

aleksandar vucic, aleksandar vučić, predsednik, predsednik republike Empty Re: Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu