Cafe 80's
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I žene kamenuju, zar ne?

Ići dole

I žene kamenuju, zar ne? Empty I žene kamenuju, zar ne?

Počalji od Sensei Sre Sep 27, 2023 4:24 pm

I žene kamenuju, zar ne?

Ima par nedelja kako je po mrežama osvanuo klip o psima u Kini. Klip je imao upozorenje o ekstremno mučnim scenama koje osobe slabog stomaka i srca treba da preskoče. Kliknuo sam. Nisam uspeo da odgledam do kraja. Psi kompresovani u kavezima u kojima ne mogu da mrdnu ni repom, verovatno ni da trepnu. Odakle ih dželati (kineski mesari) izvlače i batinjaju jer je meso premlaćenih pasa ukusnije. Zatim ih žive deru. I onda tako premlaćene i žive odrane bacaju na gomilu gde ovi crkavaju u mukama koje ljudski um ne može ni da pojmi.

Ili može?

Danima me proganjalo ono nekoliko scena koje sam uspeo da odgledam. Oči jednog odranog psa proganjaju me i dalje.

Ljudi nisu uspevali da pronađu odgovarajuće reči osude i gađenja. Bolesnici, divljaci, čudovišta ... bile su neke od najčešće pominjanih reči. Kružila je peticija da se izvrši pritisak na Kineze da se ovo divljaštvo momentalno prekine. Inicijative da predstavnici domaćih diplomatija pokrenu ovo pitanje u kontaktima sa Kinezima.

Jedenje psećeg mesa (od same pomisli mi se povraća) je, očigledno, kineska TRADICIJA. Da pse pre toga treba zverski umlatiti a potom žive odrati da bi meso bilo ukusnije je, očigledno, kinesko VEROVANJE. Dakle, imamo jednu tradiciju i jedno verovanje.

Logikom koju ne prestajete da primenjujete na mene kad god zinem o islamu, ispada da ste vi u slučaju Kineza neki opaki fašisti, (kultur)rasisti, američki imperijalisti, cionistički plaćenici, kinezofobi i evrocentričari koji misle da je zapadna kultura superiornija u odnosu na istočnu.

U islamu žene se kamenuju, polivaju kiselinom, drže u džakovima, obrezuju kao devojčice (i to ne kod lekara i sa anestezijom), rutinski premlaćuju, ubijaju iz časti (?!?!?), prodaju i udaju (nekad i sa samo šest godina, koliko je imala Ajša kada je data pedofilu siledžiji Muhamedu), pojedinačno i grupno siluju ... da se ne bavim sada sitnicama kao što su pravo glasa, pravo na obrazovanje, sloboda kretanja, vozačka dozvola i slično.

Da se izrazim najjednostavnije moguće - mene ne prestaje da zaprepašćuje činjenica da vas uznemirava pomisao na vašeg kućnog ljubimca u kontekstu kineske kulture ali ne i pomisao na vaše ćerke/sestre/bratanice u kontekstu islamske.

I ko je, onda, fašista? Jer vi, očigledno, mislite da su neki ljudi rođeni za to da budu kamenovani, polivani kiselinom, silovani, držani u džakovima (ali ne i psi).

Štaviše ... vi to zlo pravdate i branite, i to vrlo biranim i nijansiranim frazama. A pojedince koji, poput mene, vapiju u pustinji ućutkujete i nazivate kojekakvim imenima.

I ne pomaže količina citata iz Kurana i hadita, ne pomaže nikakva argumentacija, ne pomaže nikakva statistika, krišom usnimljeni snimci iz džamija (nažalost i evropskih), svedočenja, ne pomaže ni ono što bi smelo da omaši - apel da zamislite nekog svog najbližeg u istoj situaciji. Ukratko, ne radi ni empatija.

Vi imate opravdanje - kultura, tradicija, vera ... Ni naznake od osude, a kamoli pritiska na vlade u pitanju.
Vama je to normalno čak i u vašim kulturama. Pogledajte statistike o silovanjima u Švedskoj i Norveškoj.

Jednog paklenog vrelog letnjeg dana sedeo sam u bašti kafea. Pored mene je bila doterana gospođa s pudlom u rukama koja je prijateljici negodovala što konobar nije doneo čanče sa vodom za psića. Nekoliko metara dalje prošao je talibanski (salafistički ili jednostavno, muslimanski) bračni par. On u šorcu i majici, sa zaraslom bradom i šustiklom na glavi. Ona u .... šatoru. I to crn. Vidi se samo lice. Onoliko koliko je neophodni minimum u zemlji koja se ponosi da je zemlja ljudskih prava. Žedna pudla izaziva negodovanje zabrinute prijateljice. Za pokretnim crnim šatorom niko se ni osvrnuo nije.

Uspon nacizma i gasne komore dok nije bilo kasno nekada su izazivale moje ogromno čuđenje. Čerčilu svojevremeno nije bilo dozvoljeno gostovanje na BBC jer je bio „nacifob". Danas, kad o ljudima znam mnogo više, to me ne čudi.

Dok vi ovo čitate, jedan pas u Kini je pretučen. I najmanje jedna žena je ili pretučena ili silovana, ili polivena kiselinom, ili kamenovana, ili bičevana, ili prodata, ili obrezana ... zbog tradicije i verovanja.

A to izgleda ovako, ako možete da pogledate.

Vi beli, zapadni fašisti.

http://blog.b92.net/text/22616/I-zene-kamenuju-zar-ne/

Zato i kažem da je Islam najgora i naužasnija religija na svetu.
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu