Cafe 80's
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE IZGOVARAJATE "PRIMI MOJE SAUČEŠĆE" Otac Predrag otkrio šta zapravo treba reći ožalošćenima, a evo i zašto

Ići dole

PRAVOSLAVLJE, OBIČAJI Empty NE IZGOVARAJATE "PRIMI MOJE SAUČEŠĆE" Otac Predrag otkrio šta zapravo treba reći ožalošćenima, a evo i zašto

Počalji od Admin Uto Sep 26, 2023 8:59 pm

NE IZGOVARAJATE "PRIMI MOJE SAUČEŠĆE" Otac Predrag otkrio šta zapravo treba reći ožalošćenima, a evo i zašto

Otac Predrag savetuje vernike da u smrtnom slučaju ne izgovaraju "Primi moje saučešće".

Otac Predrag Popović često vernicima deli savete o veri, ljubavi i životu u balansu, pruža podršku vernicima u svim iskušenjima i rešava moralne dileme. Nedavno je komentarisao i zašto prilikom smrtnog slučaja ne bi trebalo ožalošćenima govoriti "Primi moje saučešće":

"Kada izjavljujete saučešće ne budite plitki, nemojte govoriti 'Primi moje saučešće', pa onda 'šta je to bilo, šta se desilo'. Priđeš čoveku i kažeš mu 'Hristos vaskrse'. Tako se izjavljuje saučešće. Zapitaće se i ovaj i reći, 'šta mi reče sad ovaj, zašto Hristos Vaskrse'. Ali shvatiće, te reči će mu se otkriti kad bude trebalo", reka je otac Predrag i dodao:

"Pitaće vas taj kome tako izjavite saučešće 'zašto si mi to rekao' a ti ćeš onda reći: 'Zato što sam ti rekao da ti je otac živ, ili majka, brat, dete, ko ti je već umro. I ako je On vaskrsnuo i oni će vaskrsnuti. Ja sam ti doneo najradosniju vest - da nije umro nego da je već u budućnosti i čeka tebe. Da se nadaš i svom vasrskenju i ponovom susretu sa njim", poručio je otac Predrag.

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/794991/ne-izgovarajate-primi-moje-saucesce-otac-predrag-otkrio-sta-zapravo-treba-reci-ozaloscenima-a-evo-i-zasto-video/vest?utm_source=widget4media&utm_content=article&utm_campaign=ne-izgovarajate-primi-moje-saucesce-otac-predrag-otkrio-sta-zapravo-treba-reci-ozaloscenima-a-evo-i-zasto-video&ayu_origin=26&ayu_widget=16&ayu_post=1285687
Admin
Admin
Admin
Admin

Posts : 259
Join date : 10.09.2023
Age : 46
Location : Beograd

https://cafe80.forumotion.me

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu