Cafe 80's
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evropa u velikom problemu: Deca vojnici spremni da ubijaju

Ići dole

Evropa u velikom problemu: Deca vojnici spremni da ubijaju Empty Evropa u velikom problemu: Deca vojnici spremni da ubijaju

Počalji od Sensei Sub Nov 18, 2023 9:42 am

Evropa u velikom problemu: Deca vojnici spremni da ubijaju

Švedska policija saopštila je da se u aktivnosti kriminalnih grupa priključuju i deca, čiji su sukobi intenzivirani tokom 2023.

IZVOR: DNEVNIK.HR PETAK, 17.11.2023. | 16:33 -> 20:06

Često su to maloletnici koji su već u sistemu socijalnih usluga, a grupe ih prihvataju znajući da ne mogu biti kažnjeni zatvorskom kaznom.

Policija je tokom prošle godine zbog nedozvoljenog držanja oružja istražila 336 maloletnika starosti od 15 do 17 godina, što je osam puta više nego u poslednjoj deceniji.

"Kako je moguće da su mladi Šveđani voljni da ubijaju, čak i svoje najbolje prijatelje?“, upitao je Evin Cetin, advokat koji je radio sa maloletnicima, i zaključio da to mnogo govori o segregaciji, uslovima u kojima mladi odrastaju i isključenost.iz društva koje doživljavaju.

"Švedsko zakonodavstvo nije pripremljeno za sukobe bandi i pojavu dece vojnika. Ali mi ćemo to sada promeniti", rekao je švedski premijer.

Sakarija Hirsi, mladić iz imigrantskog predgrađa Tensta, osnovao je udruženje Kolektivna tuga 2020. godine nakon što je i sam izgubio nekoliko prijatelja u pucnjavi. Udruženje je zamišljeno kao mesto koje pomaže porodicama da se izbore sa gubitkom svojih najmilijih, ali i da podigne svest o potrebi promena.

"Govorila sam da nam deca prebrzo rastu, ali... naša deca više ne žive dovoljno dugo da postanu odrasli", rekla je jedna od članica na sastanku Udruženja.

Tokom 2023. godine, četrdeset sedam ljudi je ubijeno zbog sukoba bandi oko prevlasti na ilegalnom tržištu droge. Mnoge žrtve su bili nevini civili, prenosi france24.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=11&dd=17&nav_category=78&nav_id=2435373
Sensei
Sensei
Moderator
Moderator

Posts : 357
Join date : 17.09.2023
Age : 43
Location : Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu